Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dakar 2007
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Motor sport
AZAZEL
raliul dakar este foarte strans.

batalia se da intre volkswagen si mitsubishi
pe primele 2 locuri este vw
pe urmatoarele 3 este mitshubishi

vw a pierdut cel mai important echipaj, cel format din vatanen si pons
AZAZEL
naspa pt vw .
dupa ce au castigat 6 din primele 8 etape si au condus raliuil cap coada, ba chiar dupa cateva zile avand 4 masini in primele 5, touareg a dat astazi cu mucii in fasole.
liderului Giniel de Villiers, i-a luat foc masina
lui carlos sains care in etapa a 8-a a coborat de pe 2 pana pe 4 la general dupa o problema la servodirectie, a avut astazi in etapa o problema electronica dupa ce condusese 3/4 din etapa.
ca atare echipajele care au tinut capul de afis la dakar 2007, pot sa plece acasa.

singurul vw de uzina, cel al americanului Miller este pe locul 6. fara importanta.
de mentionat ca si el a condus raliul astazi dar sa- oprit sa-l ajute pe sainz si ca atare a facut si el o branza.

mai sunt 2 vw private care se afla pe locurile 7 si 9.

Mitshubishi sunt pe locurile 1, 2 si 5 la general. toate 3 sunt echipaje de uzina.

de mentionat ca pe locul 3 la general se afla un tip din qatar cu un X3, care a tinut capul la cutie si nu a terminat nici o etapa mai sus de locul 4

faza naspa este ca ieri in ziua de pauza nu s-a putut interveni la masini, si asta a fost dupa ce touareg a avut mici probleme sambata care s-a vazut ca astazi s-au agravat.

oricum stiu ca nu va intereseaza subiectul , insa eu va dau un link. aici puteti gasi rubrica BREAKING NEWS, unde sunt date stiri imediat cum un eveniment se produce.

http://www.dakar.com/2007/DAK/LIVE/us/900/index.html
marius68582
Pe mine unul ma foarte intereseaza raliul,poate ai vazut subiectul asta biggrin.gif
Din pacate echipa mea favorita s-a retras,asa ca ii tin pumnii brasoveanului Butuza Marcel concurent in clasa moto .
AZAZEL
paradoxal:

vw touareg a castigat 12 din cele 15 etape ale dakar 2007, si termina cu cel mai bine clasat pilot pe locul 4.

mitshubishi pe locurile 1 si 2, iar un privat, schelser ford pe 3.

etapa a 9 in care cele 2 echipaje de baza ale vw (impreuna acestea au castigat pare-mi-se 11 etape) au avut probleme i-a aruncat in mocirla
Oana
editia 2008 a raliului dakar a fost anulata din motive de sigurantza, cu cateva ore inainte de start...8 din cele 15 etape includeau treceri prin mauritania, zona vizata de atacuri teroriste...
drabisan
QUOTE(oana87995 @ Jan 4 2008, 03:07 PM) *
editia 2008 a raliului dakar a fost anulata din motive de sigurantza, cu cateva ore inainte de start...8 din cele 15 etape includeau treceri prin mauritania, zona vizata de atacuri teroriste...



Stupid french! Cum s-o spune in franceza...
Personal mi se pare ridicol sa anulezi cursa pentru ca au murit 4 francezi prin cine stie ce parte a Mauritaniei...Whatever...fracezi...
James Kilowatt
... si asa, terorismul castiga din nou in fata fatalailor de europeni, care fac iar pasul inapoi.... pinch.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.