Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme vama
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
silviu95154
am dat comanda ptr un Grande Punto la auto italia in iasi inainte de sarbatori....pe langa faptul ca mi-au promis masina in 10 zile, cand ii sun sa ii intreb de starea ei, imi spun ca: stiti, masina pe care o aveam pe stoc ptr d-voastra s-a dat..blalblabla...barbologie (o fi vrut spaga dealeru)...bun, ramane sa vina dupa anul nou (timp in care am ramas numai cu avansul de 20 mil dat, ptr k nu avea rost sa le virez toata suma din moment ce masina nu era in tara)....pe 4 ian. suna dealerul: a ajuns masina in tara, e in bucuresti, efectuati plata integrala si in 7 zile o luati in primire......se plateste masina, totul e ok...astept...1, 2, 3, 4, 5 zile....sun sa ii intreb ce se mai intampla...dealerul: pai stiti, de sarbatori, vama nu a lucrat, masina a trecut dar mai trebuie verificate actele...asa ca nu v-o putem expedia la timp...se va rezolva totul in momentul in care isi incepe vama treaba....ok...intrebarile mele sunt, in cazul in care ma puteti ajuta...(cu toate ca sunt sigur ca nu s-au mai vazut asa intamplari):
1. cand isi reia totusi "vama" lucrul?...sunt in 12!!!
2. cat dureaza pana verifica acele acte?...se poate ca ei nici sa nu fi platit vama si sa mai astept si asta?....
3. totusi...masina mea cand poate fi ridicata???

in speranta ca aveti macar o idee asupra celor povestite mai sus...astept pareri...ca sa stiu pe ce ton sa vb si cate injuraturi sa folosesc maine cand sun iar cu dealerul:D...multumesc
Sisi73634
Ce treaba mai ai cu vama,daca masina a fost introdusa anul asta(2007) in tara,ai de platit taxa speciala la trezorerie.
_______________________________

Focus TDCI 116 CP
Focus TDCI 100 CP
Focus TDDI 75 CP
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.