Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare:..
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Daniel96274
Cine ma poate ajuta cu un raspuns?
As vrea sa aduc un Ford Mondeo din Germania cu urmatoarele caracteristici: 1600-2000 cmc, diesel , an 2002-2004, combi si dispun de aprox 8200 euro (cu taxa speciala inclusa). Ce sanse as avea sa gasesa ceva? tnks!
marius96537
in conditiile astea de taxe si t.v.a. nu stiu daca te incadrezi in suma asta sa gasesti ceva bun!
Adrian
nu iti vor ajunge banii, focusul meu a fost 10000 si asta fara taxe speciale si altele.
Alex-F1
Mondeo diesel are motorul de 2000 cmc si, daca te mai scremi sa mai pui vreo 1000 de Euro, ai sanse sa gasesti, dar nu mai noua de 2002 si nu sub 150.000 km! Taxa aia "speciala" pt. asa o masina ar fi cam 2000 Euro, iar cu 7000 poti gasi masina asta dincolo, avand in vedere ca cele combi sunt ceva mai ieftine ca berlinele!!!
Alex-F1
QUOTE([Adrian)
]focusul meu a fost 10000 si asta fara taxe speciale si altele


Cam mult 10.000 de Euro, Adriane!!! Din ce an e si cati km are la bord? Cunosc persoane care au adus recent Focus combi diesel, cu multe optionale, impecabile, stare f. f. buna, la preturi intre 6 si 8 mii, dar 10.000 mi se pare cam mult!!! Are ceva mai special masina ta sau de ce a fost asa scumpa? Cu 10.000 iei un Passat diesel super-brici si nu se compara cu Focusul....
florin55503
si mie mi se pare cam mult. si-a luat un amic un modeo 2001 ghia dar de 100 CP cu 8200 euro din tara.

pentru daniel: ar trebui sa mai pui minim 500, daca nu 1000de euro. la banii care ii ai te-ai incadra la o compacta
Adrian
@ Alex-F1 din 2001 si cand l-am luat avea 80 de mii , 115.6 cp
are geamuri electrice, cd, comenzi pe volan pt cd , oglinzi incalzite, abs si altele de le-am uitat acum.
Daniel96274
Si mie mi se pare cam mult masina lui Adrian..Eu cred ca o sa vin cu o masina OK acasa,pt ca din ceea ce am vazut orientativ pe net acolo gasesti un Mondeo/diesel/2000/in jur de 150.000km/2003 la un pret intre 6-7000 eur + avantajul ca ai de unde sa alegi(nu te intzelegi cu un dealer, mergi la altul) si am intzeles ca mai poti si negocia la 2-300 de euro..Eu o sa-mi incerc norocul saptamana ce vine..sper sa am..dar pana atunci mai astept sfaturi de la voi..Multzumesc mult pentru cele date!!!
SEE U!
Sisi73634
QUOTE(Alex-F1)
QUOTE([Adrian)
]focusul meu a fost 10000 si asta fara taxe speciale si altele


Cam mult 10.000 de Euro, Adriane!!! Din ce an e si cati km are la bord? Cunosc persoane care au adus recent Focus combi diesel, cu multe optionale, impecabile, stare f. f. buna, la preturi intre 6 si 8 mii, dar 10.000 mi se pare cam mult!!! Are ceva mai special masina ta sau de ce a fost asa scumpa? Cu 10.000 iei un Passat diesel super-brici si nu se compara cu Focusul....


Gasesti Passat dar la cati km??peste 230.000km

_________________________________

Focus TDCI 116 CP
Focus TDCI 100 CP
Focus TDDI 75 CP
Adrian
Daniel, chiar sunt curios ce o sa gasesti.
oricum tu ziceai de mondeo cu 150 000 km , focusu meu avea 80 000 nu 150 000 !

revin cu ceva pentru Alex, nu imi place passatul, chiar daca e TDI-PD !
motorul e zgomotos in exterior.
Cso96419
pe la 7000 gasesti masini bune, poate mai vechi dar cu kilometrii in jur de 150000. daca trebuie sa alegi intre una mai echipata cu mai multi cilometrii (nu exagerat de multi) shi unul mai slab echipat dar cu kilo. putini iti recomand sa-o alegi pe cea echipata, pt. ca daca ai grija ai putine shanse sa se strice, dar ai avantajul unui confort mai mare. poate ai impresia ca unele optionale sunt inutile, dar numai pala in clipa in care ai nevoie prima data de ele. (parerea mea, vorbesc din experienta)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.