Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutor - schimbat motor
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
cavalyere
Anul trecut am schimbat motorul la mercedes din benzina in diesel si fara doar si prin urmare am facut programare la RAR in decembrie 2006 sa omologhez noul motor, astazi in data de 10.01.2007 cand eram programat imi spun ca nu se mai fac omologari doar la bucuresti si costa 800 de euro. :bash:
Daca stiam ca se schimba legea nu mai schimbam motorul....... Ce pot sa mai fac eu acum???????????????? Ma impusc................... :bandit:
Sisi73634
Nu este normal.Registrul auto,din moment ce te-a programat inseamna ca este obligat sa-ti omologheze,noul motor.Cu conditia ca acesta sa corespunda normelor de poluare ale celui vechi.Asa mi-au spus mie,cand am facut schimbul de motor.
La mine au spus sa am cutia de viteze,radiatoarele,planetare de diesel,sa nu le folosesc pe cele vechi,de benzina.
cavalyere
astea s-au rezolvat doar ca nu se mai schimba motoare doar la "provincie" in bucuresti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.