Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am gasit Peugeotul...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot
Ciprian96195
Sambata dimineata, 16 decembrie 2006, pe la 8.10 am avut accident in Brasov, in centru, la Hidromecanica. A alunecat masina pe pelicula de gheata si a intrat lateral in stalp. Am fost cu colega de masina la spital si cand am venit sa iau Peugeotul NU MAI ERA ACOLO!!! Am fost pe la firmele autorizate sa ridice masini, dar nu e acolo. A fost vazuta o platforma care a ridicat-o la ora 11, dar nu stiu unde s-a dus si de la ce firma era. Am dat-o furata la Politie chiar atunci, dar se misca greu. Era un Peugeot 206 1,4 HDI 3 usi,lovit lateral stanga, chiar la stalp.
Ciprian.
Sisi73634
Ce trebuia sa faci prima data era sa vb. cu un taximetrist sa dea prin statie,poate a vazut un coleg ceva,nu-i tarziu nici acum,incearca la mai multe firme de taximetrie,imposibil sa nu fi vazut cineva . Sa afli cu ce masina a fost tractata platforma,dupa care vorbeste cu politistul de la furturi sa verifice(daca are chef) cati dintre proprietarii de masina(exp. jeep,microbuz) are platforma.Sau vezi ce mijloc de transport in comun trece pe acolo,daca te bazezi pe militieni,ei doar cand le arati masina, o gaseste.
Am vazut o faza in Arad la targul de masini,proprietarul si-a recunoscut masina in targ ,a chemat politie,iar astia in loc sa stea la panda sa prinda hotul,au facut procesul verbal sau asa ceva,au vorbit cu oamenii de pe langa masina,toate aste se intampla pe la ora 8-9 dimineata,hotul s-o fi dus sa bea o cafea sau sa manance.
Mai verifica cine vinde airbag-uri de Peugeot sau piese,da un anunt la ziar(mai multe),ca cumperi piese de Peugeot.Vezi poate este vreo firma pe traseu si are montate camere video care au surprins ceva,mult succes!!!!
Ciprian96195
Am luat legatura cu taximetristii dupa cateva zile, dar n-am rezolvat; mai insist, acum fac niste fluturasi pe care sa-i distribui. La autobuze chiar nu m-am gandit, e excelenta ideea, chiar acum sun pt ca am o cunostinta sofer RAT. Cazul ar fi usor pt politie, pentru ca a fost ridicata de o platforma cu tot cu cabina, nu tractata de un Jeep sau altceva, deci dintr-o bucata, iar astia au nevoie de autorizatie. Si sunt si martori, numai ca nu-si aduc exact aminte daca era verde, rosie, galbena, si nici in ce directie a luat-o.
Multumesc pentru sfaturi, sunt utile.
TLS-09
Ia la rand schrotturile(dezmembrarile auto) si pe o raza mai larguta si in jurul Brasovului. Cauta si firmele care fac transport pe platforma si da o tura pe la sediul lor (ca sa intrebi informativ la ce pret transporta ) si arunca ochii prin curte (sau mai prin spatele curtii).Da anunturi inclusiv pe net pentru Peugeot dezmembrat, piese etc.Incearca cu un subsnsamblu neinseriat (cutia de viteze daca nu are serie) si pe urma dupa ce devii mai "intim" cu vanzatorul mergi sa te intalnesti cu el si arunca-i pastila si cu motorul(ca te-ar intersa de exemplu chiuloasa).
Ciprian96195
Daca e dezmembrata nu cred sa fie atat de prosti sa vanda pe aici. Voi urmari si pista asta. Multumesc. Am vorbit in seara asta cu politistul si spune ca a fost o platforma cu cabina rosie-portocalie, cu incarcare semiautomata, partea din spate din aluminiu. Era condusa de doi baieti in salopete albastre, cu vestute cu inscrisuri albe.
marius68582
QUOTE(Ciprian96195)
a fost o platforma cu cabina rosie-portocalie.

Pe langa piata Dacia exista o firma de tractari care are un parc de masini destul de mare,cabinele sunt exact rosii/portocalii.
Foarte suspect insa modul cum s-a intamplat furtul,n-au avut chiar nici o retinere??In salopeta de munca,conducand masina firmei..In prima faza m-am gandit ca poate chiar politia a autorizat ridicarea masinii,poate au considerat ca masina este abandonata sau ca incurca traficul
Ciprian96195
Am gasit masina, era in parcul unei firme din Brasov. Pana la urma a fost neglijenta in serviciu, nu furt, nu dau numele firmei pentru ca se vor ocupa de toate reparatiile, eu neavand Casco.
Multumesc pentru ajutor tuturor celor ce mi-au raspuns, am gasit zeci de camere instalate in oras care au filmat strada, cu ocazia asta a aflat si Politia ca poate apela la astfel de mijloace. Apropo... nu Politia a gasit-o, ci SRI-ul, tatal fiind colonel.
ionut91746
vai de cei care-si "ratacesc" masinile si nu au un tata colonel SRI...they r doomed blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.