Help - Search - Members - Calendar
Full Version: problema franare opel vectra 91
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
daniel40451
vreau sa ma lamuriti si pe mine cu o problema pe care o am la masina o vectra din 91 motor de 1.8.in momentul in care actionez pedala de fran masina nu franeaza chiar asa de bine si imi da senzatia ca intra abs dar franarea este mai mult pe alunecare si masina nu se opreste .
ceva ciudat este atunci cand se aprinde becul de la bord la abs atunci am o franare cat de cat mai buna . am fost la cativa meseriasi din berceni un service de pe luica ,dar se pare ca ei stiu sa schimbe doar piese .
daca cineva ma poate ajuta cu un sfat il rog sa imi transmita si mie
ionut83652
poi sigur ai o probleme cu abs-ul senzori pompa etc vezi daca intra pe tester !
Skywalker
Ai schimbat lichidul de frana?
Ai verificat uzura placutelor, discurilor, tamburilor, sabotilor din sistemul de franare?
Ai verificat daca nivelul de lichid este in cotele de pe rezervor?
Ai verificat sa nu ai cilindrii spate uzati si sa-ti scape lichid pe acolo? pistonasele de la etrieri nu scapa lichid? furtunasele ce duc la etrieri sunt bune? adica mai tin presiune?
daniel40451
da am reusit sa fac masina problema era aerul din instalatie ,mecanicul a facur aerisirea si a reusit sa o faca
tamburi discuri placute erau toate noi garnituri etc si abs se apindea din cauza asta multumesc ptr informatiile date .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.