Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault 25 tdi vs orice altceva pana in 2400 E
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
TLS-09
Se merita un Renault 25 tdi 2,2l an fab. 1989 83c.p 2 geamuri electrice la 2400 Euro?Eventual posesorii unei asemenea masini sint rugati sa posteze pareri despre :fiabilitate, probleme aparute etc.
Ce altceva s-ar putea lua in banii astia?
Daca se impune mutarea in alta sectiune rog moderatorii sa o faca.
daniel40451
eu spun sa nu te grabesti mai de graba te sfatuiesc sa astepti inainte sa faci pasul asta .in primul rand renault nu etse o masina cotata bine isi pierde valoarea repede ,nu este este fiabila .
un passat pe motorina din 90 sau un golf 90 .masini destul de bune
sau un opel astra sau vectra pe benzina
adi96187
Asa o fii eu nu stiu cum o fii este veche rau,dar nu dispun mai mult de 3000 euro si cred ca o sa ma duc pe la reprezentantele dacia sa vedem ce pot face cu acest avans si ce-mi pot oferii si care ar fii rata si pe citi ani
mike.omega
Numai cand faci calculele pentru taxe te cam ia ameteala biggrin.gif
T u d o r
Poate o fi fost inmatriculata deja. Altfel nu cred ca merita, la euro1 sau noneuro cu capacitatea cilindrica si vechimea masinii... chiar ca te ia ameteala. smile.gif
mike.omega
Eu ma refeream la RCA si impozitele catre stat smile.gif
T u d o r
Alea sunt o nimica toata in comparatie cu prima inmatriculare a unui automobil ca cel despre care e vorba... biggrin.gif
Mai exact e vorba, presupunand ca indeplineste euro1, de nu mai putin de 5643 virgula ceva de euro... biggrin.gif Sau, daca e noneuro, de 6270 euro. blink.gif

Oricum, nici celelalte taxe (anuale) nu vor fi de neglijat.
AlexTM
QUOTE(daniel40451)
... renault nu etse o masina cotata bine isi pierde valoarea repede ...

Pai ce valoare sa-si mai piarda, din 2400?
Daca o vinzi peste 2-3 ani cu 1 Euro, inseamna ca ai pierdut 2399. E mai putin decit vei pierde la un Golf nou biggrin.gif

Vorbind serios, am stiut citeva un R25 din asta, dar pe benzina, care se defectau destul de des. Dar e o masina mare si confortabila. Platesti pentru confort.
adi96187
Da domnilor este cam greu sa iau o decizie asupra acestei situatii,dar cu aceea nesemnificativa suma de banii nu prea am ce sa cumpar,masina este din cite am inteles de prin '94 in tara este cam alergata ca nr. de km, dar are un r.c la motor cu vreo 60000km in urma si detine facturi de piese schimbate.In rest estetic si tehnic arata si merge bine :angel:
Andrei76320
Daca treci pe la Dacia si vrei Logan cu avansul asta iti iei cu o rata acceptabila depinde si de dotare, motorizare, fac credite si pe 10 ani, dobanda la Lei e 9,8/an parca, vezi ca au calculator de rate pe site, foloseste-l si ca rata iti i-au 35 % din salariul net.
air_wolf
masina e senzationala. foarte confortabila, nu consuma mult. varianta diesel e mai fiabila, dar vrea curea la 60000 ca altfel e pacat de ea. daca e tabla intretinuta arata chiar bine ca masina.
marele dezavataj: e mare.
AlexTM
Dar si marele avantaj: smile.gif e mare
air_wolf
da, asa e. intram 5 cu tot cu bagaje si mai raminea spatiu in ea... dar la parcarile din ziua de azi asta e un dezavantaj. daca ai loc de parcare la bloc si cit de cit un spatiu la firma e ok.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.