Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROBLEMA BECUSOR GALBEN ASTRA2.0DTI(Y20DTH)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
constantinescu95841
salutare la toti posesorii de opel am un astra cam de 2 luni si am o problama la care nu mi-a dat nimeni de cap nici cei de la di bas fundeni.opresc la semafor masina merge ok cu becul galben stins totul ok plec iar dupa ce opresc la urmatorul semafor dupa 5-6 secunde se aprinde becul galben sta aprins plec de la semafor si constat ca nu trage motorul la capacitatea lui normala dupa 50 -60 metri se stinge becul si merge ok nu stiu ce sa fac pt ca am fost la service si cei de acolo mi-au spus initial ca sunt ori niste furtunase de vacum gaurite ori o electrovalva belita am verificat furtunasele sunt ok am schimbat si electrovalva(600ron)si tot se aprinde becul galben si nu traga.a mai avut cineva asa ceva pana acum?va multumesc frumos si scuza pt deranj sunt new entry pe site bafta
Andrei59324
Dupa parerea mea.....este posibil sa fie debitmetrul d aer....da nu stiu sigur nu te apuca sa-l schibi biggrin.gif
Mai intreaba si alti posesori d Astra.
ionut83652
pe undeva face vreu scurt sau un contact inperfect eo am patito cu firele de la debitmetru era unu intrerupt
la mine cand se aprindea becu din bord tragea de numa numa cand se stingea mort in baie am schimbat debitmetru si tot no mers iar dupa aia o luat firele pana la debitmetru la masurat si era intrerupt !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.