Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Astra F 1992
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Raducu95911
Am si o intrebare.POt sa-mi pun pe masina jenti si cauciucuri 195/60/15?NU imi atinge niciunde?
Skywalker
Ia fa o "excursie" aici si vei afla exact ce dimensiuni poti folosi.
Alex-F1
Pe drum drept, fara denivelari si cu masina neincarcata, nu cred ca-ti va freca niciunde, dar in schimb s-ar putea sa-ti atinga pe la aripi, cand ai balans mai mare (la gropi, denivelari si alte alea made in RO) si mai ales cand ai pasageri si/sau bagaje in spate.... Io zic sa faci pe incercate....si io tot asa am facut, ca eram indecis intre talon de 60 sau 55 si in final am ramas la 55 (195/55/15 in fata si 205/55/15 in spate)! La mine in spate fiind cauciucul lat, cand am 2-3 persoane in spate + portbagajul full de bagaje, recunosc ca-mi freaca putin in aripi la balans....daca e drum drept, bun, fara denivelari, nu freaca, dar cum la noi nu prea exista asa ceva....noroc ca nu merg io prea des asa de incarcat! Baftoi!
florin55503
de atins nu o sa atinga stai linistit. insa se vor strica foarte repede elementele de articulatie si amortizare rotile fiind mult mai grele. pe astra f nu as pune mai mult de 185, cel mai indicat fiind 175. stiu ca se poate pune: 155, 165, 175 si 185. astra f a avut jante pe 13 si pe 14
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.