Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutooorrr!!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
florin58588
Imi cer scuze ca deschid un nou topic dar chiar nu mai stiu ce sa fac;de curand am luat un passat f bine la pret..8000E,ceea ce nu stiu este ca pe computer imi apare "ATENTION SERVICE 3000KM desii tipul dela care am luat masina a schimbat uleiul si curelele.Este posibil ca desii schimbate fiind odata ce nu atrecut prin calculatorsa imi arate asa ce a sau este vreo problema????Inca ceva,cate airbaguri are???este din 2001,climatronic,4geamuri electrice...1,9.Multumiri si scuze pt. noul topic.Las si o adresa de mess pt mai multe informatii.. miltiade_oli@yahoo.com
Sisi73634
Pentru siguranta,daca masina nu ai cumparat-o de la un prieten.mai schimba odata uleiul.Calculatorul masini nu are de unde sa stie ca ai schimbat distributia sau uleiul,Trebuie sa-l resetezi,o varianta provizorie ar fi sa ti apasat pe butonul din bord de la km mic si sa pui pe contact,in ordinea asta,cred ca se reseteaza.Masina are 4 airbag-uri , becul de la airbag trebuie sa se stinga independent de celelate.

______________________

Ford Focus 2003 1,8 TDCI 116 cp
Ford Focus 2003 1,8 TDCI 100 cp
Ford Focus 2003 1,8 TDDI 75 cp
george95561
Nu-ti face probleme,trebuie resetat.Acelasi lucru am patit si eu cand am schimbat prima oara uleiul.Eu il schimb la 10 mii,nemtii la 15 mii,dupa ce l-am schimbat am mers 2000 km si a aparut service 3000,l-am resetat din bord.
TLS-09
Baiul mare e cu distributia daca nu a fost schimbata! Asta trebuie sa te procupe mai mult chiar decat uleiul.
george95561
Are dreptate TLS.Primul lucru care l-am facut cand am cumparat masina-am schimbat distributia,filtre,ulei,etc..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.