Help - Search - Members - Calendar
Full Version: EURO 4?????
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
daniel92105
Salutare!!! Doresc sa achizitionez un autoturism ....,am gasit pe un site un Vw Polo din 2000. In anunt mai este specificat faptul ca autoturismul are EURO 4.Vreau sa stiu daca este posibil acest lucru,..si cum ma pot convinge!!astept raspuns..Multumesc mult :argue:
Adrian90853
Scrie in foaia de inmatriculare ce fel de Euro are.
Sisi73634
Daca este diesel sigur nu are.In brief-ul masinii scrie ,acolo unde sunt datele tehnice.Spune-i la neamt sa-ti trimita fax cu brief-ul masinii sa te convingi.Multi "nemti"(adica arabi)spun ca are, si defapt are D4 nu euro 4.Cred, in casuta alaturata are codul 62(parca)sau 64
Daniel82595
si care e diferenta intre D4 si Euro4?
Sisi73634
este intre euro 3 si euro 4 -clasa de impozitare la nemti.

__________________________________


Ford Focus 1,8 TDCI 116 cp
Ford Focus 1,8 TDCI 100 cp
Ford Focus 1,8 TDDI 75 cp
James Kilowatt
Nu scrie in certificatul de inmatriculare ce Euro are. Si nu sunt sigur ca scrie nici in cartea de conformitate. Si indiferent ce euro ar avea, conteaza doar catalogul rar-ului (publicat undeva pe forum).
daniel92105
MULTUMESC MULT pentru raspunsuri, dar totusi m-am mai uitat pe cartea unui autoturism unde am vazut doar un numar de omologare format din vreo 14 litere si cifre ,si am observat ultimele 2, fiind ceva de genul...wvy045646t475e3 ,acum ma gandesc daca aici trebuie sa ma uit.....
Si inca o intrebare...cum adica..pretul include prima inmatriculare????
multumesc mult!!! E URGENTTT!!!
[/i]
Mandula
Informatii despre taxa de prima inmatriculare:

http://www.autosos.ro/taxe-inmatriculare.html
http://www.hotnews.ro/articol_62849-Taxa-p...ine-pierde..htm
daniel92105
stiu la ce implica prima taxa de inmatriculare,dar nu inteleg cum o va plati el daca masina trebuie inmatriculata in orasul meu.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.