Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce ulei imi recomandati?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Nelutu85070
Ce ulei imi recomandati ca fiind cel mai bun pt motoare diesel. Am un Volvo V40 1.9 TDI din 2001. Ma intereseaza ca si raport calitate pret, cati km e recomandabil sa-l folosesti etc.
Sisi73634
Depinde cat vrei sa te tina motorul,daca te uiti la banii,sau nu.Eu prefer sa bag cel mai bun(nu spun marca sa nu le fac reclama),dar nu-l cumpar din piete sau magazine de colt de strada.
Nelutu85070
ok, daca nu e voie pe forum, pls trimite-mi un mesaj. Vreau sa stiu marca de ulei - pt motor diesel, normal, cat costa, cati km faci cu el, si de unde l-ai luat. Eventual si filtrul de ulei de unde l-ai achizitionat shi cat costa. merci. E primul meu schimb de ulei la masini... inainte am avut motocicleta
alex86623
eu am un s40 1.9 td si am folosit un ulei frantuzesc 10w40 si vara si iarna , e semisintetic si il schimb cam la5000 km , daca ai bani foloseste un ulei 0w40
Skywalker
Foloseste ulei dedicat pentru motoare diesel, si intreaba si tu la Volvo ce ulei recomanda ei.
Jeff
Iti recomand Aral Hightronic, e inca fabricat in Germania. Schimba-l la 10000 km.
al87928
eu folosesc valvoline,nu e manarit inca. poti pune un 5w40 sau un 10w40,synpower,sau dura blend,depinde de spec tehnice din manual. la mine e ok. Cielo sohc,1996
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.