Help - Search - Members - Calendar
Full Version: second-hand maxim 12k euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
gratiela95777
In primul rand salutare tuturor.
Doresc sa-mi iau o masina second hand germana (exclus clasa mini) diesel cu motor de maxim 2litri, fabricatie intre 2002-2005 europeana, cu un sevice la pret acceptabil si daca se poate full option fara piele la un pret de achizitie de maxim 12.000 euro.
Am nevoie de ajutorul vostru pt. a ma hotara ce sa-mi iau.
As vrea sa aleg intre Opel, Vw si Ford (Astra, Vectra, Passat, Golf, Bora, Focus si Mondeo).
Multumesc anticipat. :wave: :wave: :wave:
marius68582
Cu siguranta ai uitat sa pomenesti de Alfa Romeo 147/156,singurele masini la mana a doua mai ieftine de 12.000 pe care le pot recomanda cu inima deschisa! biggrin.gif
Baby Blues
Pai eu(deci eu..subiectiv) din ceea ce ai insirat as alege o Bora. Asta pentru ca pare /este o masina serioasa, cuminte la design dar nu de nebagat in seama. Interiorul elegant, bine finisat, materiale acceptabile, spatiu destul atat in interior cat si la portbagaj. Consum mic la motorul diesel, intretinere ..nu stiu. De aici sa lasam pe altii sa ne spuna. Succes!
Tarabostes
Va trebui sa ai in vedere si costul asigurarii Casco, va fi mai mare pentru seria Passat, Vectra, Mondeo care ( teoretic) ar avea un pret de catalog mai mare si de ce nu si al altor taxe.
Baby Blues
Pai daca e asa ar trebui sa avem si in vedere cilindreea in functie de care se plateste taxa,etc. Corect! Si eu am un motor mare si deja stau in expectativa. In periplul meu prin tarile straine de anul acesta am observat de ex ca in Spania nu prea ex Suv-uri (f.multe)sau masini cu motoare mari -datorita traficului si taxelor.
AlexTM
Of, of, iar uitati Octavia. Helaaaauuu! Pai se poate?
Octavia e cam acelasi lucru cu Bora, la pret/fiabilitate/dimensiuni (de performante nu zic, ca-s identice)

DAR, un mare dar, portbagajul ... aici nu se mai compara! Octavia e mai lunga cu vreo 10 cm, care se reflecta exclusiv in portbagaj si in plus are hayon, ceea ce face accesul mai facil la portbagajul care, nu stiu daca v-am spus, este mai mare decit la Bora smile.gif
Mi-e lene sa caut acum date despre Passat, da' nu m-ar mira sa fie mai mare si decit al lui.

Concluzia, unica logica posibila: Octavia 1.9 TDI berlina biggrin.gif
Mandula
In 12000 E astia intra si taxa de prima inmatriculare sau nu ?
Sisi73634
Eu m-as gandi la un Focus 1,6 TDCI de 100 cp an 2005-2006.


______________________________


Ford Focus 2003 1,8 TDCI 116 cp
Ford Focus 2003 1,8 TDCI 100 cp
Ford Focus 2003 1,8 TDDI 75 cp
DORU
QUOTE(GhitaTM)
Of, of, iar uitati Octavia. Helaaaauuu! Pai se poate?
Concluzia, unica logica posibila: Octavia 1.9 TDI berlina biggrin.gif


Iti spun ca la 12k cash gasesti Octavia 4x4 si crede-ma, nici o alta varianta in banii astia nu merita mai mult. Vorbesc din experienta! arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.