Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mici problemute
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
gabi61279
E primul mesaj pe care il scriu. Sunt proaspat posesor al unui Opel Vectra A. Nefiind noua masina sad.gif am si eu niste problemute.
De cand am luat-o nu imi mergeau geamurile el. Am descoperit ca nu am montajele electronice din usa montate, dar le aveam in torpedou. Le-am montat si evident nu au mers geamurile. Am masurat daca vine tensiune la montaje si vine dar e ciudat ca vine o tensiune de doar 9 volti. Stie cineva cati volti ar fi trebuit sa vina la montaje??? Aceste montaje se pot repara sau se pot cumpara separat, ca nu le-am gasit decat cu tot cu macara, motoras etc?
A doua problema ar fi ca nu prea imi intra in a cincea ca am joc foarte mare in schimbatorul de viteze. La intrarea in cutie este un cuplaj cu doua stiutiuri (nu mi-am dat seama ce e uzat acolo - stiuturile sau cuplajul). Si aceasta piesa nu o gasesc.
Poate stie cineva unde as putea sa le gasesc?
Multumesc anticipat. smile.gif
TLS-09
La prima problema ce legata de voltaj, nu vad de ce ar diferi voltajul si nu ar fi unul normal de 12 V.
La cea de-a dua legata de cutie stiu ca s-a mai discutat pe forum asadar foloseste functia de cautare ac trebuie sa gasesti ceva. Dca am sa gasesc voi modifica mesajul si voi face trimiter la link-ul respectiv.Oricum cauta si tu.
Skywalker
La geamuri ai 12V, sper sa nu ai asa mare beleaua, de obicei se rup firele la imbinarea portierei cu caroseria. Ca sa o poti remedia tre sa dai jos fata interioara de usa si acolo cauta buba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.