Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mazda 626 2.0 D
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
florin88849
o intrebare:cum sint ca masini(sau mai bine zis cum au fost).am gasit una din87,care merge bine si ma bate gindul s-o iau chiar daca e batrina,dar la4500ron ce as putea sa iau?atitia bani am!cum sint piesele ,se gasesc ? astept parerile voastre!merci.
bakhus70370
Eu tocmai mi-am luat o 626 5 usi din 86. Azi biggrin.gif Am alergat-o un pic si sunt multumit, motorul e 1,6 pe benzina si cica are 60kw dar parca nu fuge cum ma asteptam . Adevarul e ca nici n-am avut unde in Bucuresti si mi-a cam fost si mila, sper sa am timp sa o scot undeva la aer in curand sa o alerg un pic smile.gif
Bynf
Salut.Eu am o Mazda 626 din 86` Diesel.Ca masini sunt foarte bune, caroseria (tabla) e foarte buna, nu are rugina mai deloc.A mea are 4 geamuri electrice, trapa electrica, inchidere centralizata si volan reglabil pe inaltime.La varsta ei e foarte bine dotata, nici loganu din 2005 nu are atatea pe el.Ca piese de motor sunt destul de scumpe pot sa spun.Am schimbat cureaua de distrbutie care a costat 120 RON si rolele care au fost 250 Ron buc., ca parti cum ar fii bucsele, pivotii....e ok, aici exista un avantaj, la astefel de modele vine bratzu cu tot cu pivot si costa cam aproximativ 150 RON. In rest ce sa mai spun, o masina foarte buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.