Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Achizitionare Swift
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
Andrei-134
Salutare !!!....Vreau sa imi iau in iauarie un Suzuki Swift 1.5 la 100CP benzina full option. Pretul este de 13.000 EUR DDP. Merita masina ? Cine are modelul de mai sus si poate sa imi spuna si mie o parere pertinenta. Mie imi place la nebunie masina dar nu sunt prea multi care sa aiba acest gen de masina si nu prea am pe cine sa intreb daca merita sa dau banii pe ea sau eventual sa ma orientez pe Nol Clio ?
sprite
Daca iti place la nebunie masina, nu ai cum sa te "orientezi" spre noul Clio... Intr-adevar, nu sunt foarte multi cu Swift... si eu ii astept! smile.gif Poti incerca review-uri pe verdictoncars.com, whatcar.com, mai gasesti si diverse forumuri (franceze, in special)... Suzukiswift.dk e un adevarat funclub dar e mai greu cu limba... smile.gif
Vezi ca la cei 13.000 Eur se mai adauga 277 (vopseaua) si inca 165 daca vrei si mp3; plus inca 164Eur la ridicare, taxa pt. prestatie vamala, inmatriculare provizorie + numere.
........
A mea vine pe 5 :smokin: da' e de 1.3... eu am inteles ca varianta de 1.5 e numai cu cutie automata. Gresesc?
Andrei-134
La versiunea 1.5 103CP au si cu cutie automta si cea manuala.....In plus in pretul de 13.000 EUR DDP sunt incluse si vopseaua metalizata si MP3 player-ul. Nu sunt incluse taxa de inmatriculare si de numere.
Am facut un test drive cu motorul de 60CP diesel dar nu prea am fost multumit. Destul de lenesa si doar in viteza a doua de la 2000 rpm s-a mai infipt. Pe 5 ianuarie am drive test cu cea de 92CP si sper sa fie altceva.
Mihai66305
Vrei sa spui ~70CP diesel, sau mai exact 51 kW.
Valentin84739
Salut
Ce anume va intereseaza despre Swift 1.5 GS ?
sprite
De exemplu preturile pentru varianta cu cutie manuala. Poti sa ne spui ceva?
Valentin84739
Cred ca s-a inteles gresit!
Nu sunt de la reprezentanta Suzuki. Eu am un 1.5 GS MT....
biggrin.gif
sprite
Bun si? smile.gif
De cand o ai? De unde ai luat-o? Cat a costat? Cum merge? Vreo hiba, ceva? Ce nu iti place? Gasesti tu ceva, nu se poate sa nu-ti amintesti... smile.gif
Valentin84739
O am din Aprilie 2006 si am luat-o de la B&S. Cand am luat-o preturile nu erau stabilite dar, din cate stiu, acum este in jur de 13.000. Am facut aproximativ 13000 km. Din punctul meu de vedere masina face mai mult decat costa blush.gif (parere personala). Hibe ....... hmmm, depinde ce astepti de la o masina care costa 13000. Eu am asteptat mai putin si am primit mai mult ........ deocamdata !!!!!!
Marius96614
Salutare tuturor
Tin sa va anunt ca luni ma duc sa semnez contractul petru un swift, 1.3 GLX 5 usi.
Sper ca am facut alegerea buna.
Am facut un test drive cu exact acest model si pot spune ca m-a impresionat.
Singurele mele dubii sunt legate de serviciile post vanzare (service). Daca aveti detalii in acest sens sunt binevenite.
Sorin71828
Sa ai bafta si multi km. !!!
Referitor la service aceeasi problema o sa o intilnesti la orice service din Romania, nici mai bine nici mai rau...in general piesele se aduc la comanda si trebuie sa astepti, dar ce sa-ti mai zic... eu am avut nevoie de un banal cablu de acceleratie la un Megane si evident la mega service-ul Renault - nu aveau pe stoc - asa ca am asteptat o saptamina pina a a venit pe comanda... de la Pitesti - deci problema pieselor si service-urilor este aceeasi indiferent de masina si de oras. Un amic are un Chevrolet nou si a asteptat o luna... dupa un stop, deci... asta este. Noroc ca Ungaria este mai aproape.
Liliana107768
Salutare si bine v-am gasit! :wave:
Astazi a fost prima oara cand am condus un Suzuki Swift, l-am achizitionat acum o saptamana dar din diverse motive nu am putut sa il conduc pana azi.
Vreau sa va spun ca nu regret deloc alegerea facuta, masinuta este o bijuterie din toate punctele de vedere. Sper ca nici pe viitor sa nu intampin probleme cu ea, oricum imi doresc sa fiu o prezenta constanta pe acest forum si mi-ar placea sa stiu ca voi capata ajutor de la cei care cunosc mult mai bine decat mine ce inseamna un Suzuki Swift si ma pot sfatui pentru a putea fi evitate eventualele probleme.
Numai bine! :flower:
coco102888
Felicitari!La clasa mini cred ca e cea mai buna alegere a momentului, bate cam tot. Ce motorizare? Ai grija la rodaj daca nu vrei sa ai probleme mai tirziu. :cheers:
Liliana107768
multumesc frumos!
motorizarea e 1.3, 92CP, pe benzina.
mi-ai putea, te rog, da pe scurt mai multe informatii privind rodajul? :newblush:
coco102888
Daca te descurci un pic cu franceza, aici gasesti detalii despre un rodaj corect
http://swiftpassion.superforum.fr/TOUT-SUR...oroute-t309.htm
Pe scurt nu trebuie sa depasesti 3000 de ture si pe cit posibil sa folosesti toate vitezele. Deci rodajul nu inseamana 1000 de km de autostrada. Oricum pe http://swiftpassion.superforum.fr/ gasesti multe alte informatii avizate, fiind, cred, cel mai bun club forum de swifteri, swiftologi si swiftofili :wave:
Andrei78982
sapt viitoare o sa imi ridic si eu masina
d-abia astept smile.gif
Alex107620
Swift-ul meu a ajuns mai devreme biggrin.gif. Dealerul mi-a spus ca o sa fie livrat vinerea asta. Luni am primit telefon de la ei si mi-au zis ca marti dupa amiaza sa merg sa-mi ridic masina. biggrin.gif Are pana si incalzire in scaune blush.gif
Catalin103986
QUOTE(Alex107620)
Swift-ul meu a ajuns mai devreme biggrin.gif. Dealerul mi-a spus ca o sa fie livrat vinerea asta. Luni am primit telefon de la ei si mi-au zis ca marti dupa amiaza sa merg sa-mi ridic masina. biggrin.gif Are pana si incalzire in scaune blush.gif

GS... ce sa mai zici... si cele fabricate dupa martie 2007 au si climatizare automata.
Andrei78982
QUOTE(Catalin103986)
QUOTE(Alex107620)
Swift-ul meu a ajuns mai devreme biggrin.gif. Dealerul mi-a spus ca o sa fie livrat vinerea asta. Luni am primit telefon de la ei si mi-au zis ca marti dupa amiaza sa merg sa-mi ridic masina. biggrin.gif Are pana si incalzire in scaune blush.gif

GS... ce sa mai zici... si cele fabricate dupa martie 2007 au si climatizare automata.


totusi imi vine greu sa cred fiindca am intrebat de 50ori ianinte sa dau cda blink.gif .stiu ca exista doar ca nu pentru tara noastra.

eu d-abia astept sa il ridic pe al meu.mai am de asteptat inca vreo sapt pentru eleron,capat de schimbator
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.