Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FLANSHA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
AA95475
unde ma puteti trimite sa fac o FLANSHA la strung sau freza??? Carburator de lada 1500 (sa moara ala din prahova care mi-a dat de 1500 in loc de 1200) adaptat la platforma de carburator de BMW 316. Se poate face sigur...dar unde gasesc strungul sau freza si omul? Si fara sa-mi ia un milion 200 cat mi-a cerut un nenorocit.
Ionut45405
Deh, s-au cam dus vremurile cand faceai aproape orice la oricare uzina cu 2-3 beri...
Dar nu se potriveste direct? Ca sunt solex-uri pe BMW cu prindere la fel (ochiometric cel putin) - asta daca nu e din cel cu flansa de cauciuc. Poti incerca dintr-o tabla de min 6 mm (mai bine ar fi Al) pe care o tai cu pendularul, muncesti 1 zi si daca esti dibaci rezolvi cazul. Ai grija insa la planeitate.
AA95475
Nu am cum sa fac eu asa ceva. E prea complicat si nu ma pricep. As vrea sa gasesc un strungar. Am auzit ca la freza se face. CIne are? La Faur cunoasteti pe cineva? Sau la ciclop au? Nu cunoaste nimeni nici un strungar???sad.gif
Daniel82595
pai era o strungarie auto pe langa sos.Antiaeriana pe o strada, dar cred ca te va costa ceva aici.
prin Politehnica ar fi ceva stungari care stau mai degeaba, incearca si aici ....
AA95475
prin poli? unde? k nush unde sa ma duc. mi-a mai zis cineva ca pe la plevnei si am mai gasit eu in bragadiru, branesti. dar bat atata drum.
Daniel82595
pai prin facultatea IMST sau MECANICA, prin spate pe la ateliere....insa nu pot sa zic nimic despre cum lucreaza ca nu am avut treaba cu mesterii de acolo :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.