Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Passat vs Mondeo vs 307 SW
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
adrian95601
Vreau un SH pentru familie, dar si putin mai zvelt. Am vreo 9500 euro, si nu ma pot hotara intre:
1. VW Passat Variant 1.9 TDI 2001-2002
2. Ford Mondeo Berlina 2.0 TDci 2002-2003
3. Peugeot 307 SW 2.0 HDI
4. OPEL Zafira 2.0 DTI 2001 - cu putin noroc
Dupa cum se vede vreau diesel, motor peste 100 CP, sub 160k km. Daca se poate sa nu fie alba sau galbena, si de preferat adusa de afara.
M-am gandit si la un Golf IV sau Astra G, 2003-2004...
Pareri?
Adrian
dintre masinile enumerate de tine eu as alege ford mondeo 2.0 TDCI cu 115 sau 130 cp
M A R I U S
Parerea mea e sa nu iei o masina cu peste 150mii km....vei avea numai probleme cu ea,oricat de bine este/a fost intretinuta!La aceeasi bani mai bine iei o clasa inferioara,mai noua si cu mai putini km.De ex: decat un Passat cu 170mii mai bine un Golf cu 100mii sau Astra cu sub 100mii!Parerea mea.....
*****81107
QUOTE(M A R I U S)
Parerea mea e sa nu iei o masina cu peste 150mii km....vei avea numai probleme cu ea,oricat de bine este/a fost intretinuta!La aceeasi bani mai bine iei o clasa inferioara,mai noua si cu mai putini km.De ex: decat un Passat cu 170mii mai bine un Golf cu 100mii sau Astra cu sub 100mii!Parerea mea.....


Sint de acord cu MARIUS.
Mai bine iei o clasa inferioara si mai noua.
radu96247
Eu ta sfatuiesc sa investesti banii astia intr-o masina nouo.Ai mai multe variante,nu numai Loganul!
florin55503
passat la banii astia cu km putini nici in afara nu prea gasesti cu atat mai putin la noi. mondeo s-ar putea sa se incadreze in bani cu ceva noroc. mai bine te-ai orienta catre o compactacu km mai putini si an ma nou. un golf, un astra, un focus etc.
Cso96419
depinde cat de mare e familia te, (acum pe bune, daca sunteti mai innalti si mai voluminosi )sa iei cel putin clasa medie. o spun din propria experienta, am 1.80 85 de kile, tata are 1.85 shi 110 kile, shi nu stam prea confortabil in golf IV. e confortabil dar, e cam mic. inainte am avut mondeo din '96, alta viata. alta dimensiune.
acum, dintre cele enumerate de tine nu stiu ce sa recomand.
depinde ce vrei de la masina, imagine de marca, performanta, spatiu, fiabilitate........
la aceiasi bani gasesti un mondeo mai bine echipat decat un passat, dar la revinzare iti recuperezi bani pt ca vw e mult mai bine vazut in rom
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.