Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MAZDA : ANTIGEL + ULEI RECOMANDATE
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
lucian39835
1. Ce ulei imi recomandati sau este recomandat pentru o Mazda 6 2.3i AWD-AT ???

2. Ce antigel este recomandat pentru aceeasi masina ??


Masina are 110000 km. Mentionez asta pentru ca din cate stiu se tine cont.

P.S. Un raspuns la intrebarea nr 2 e chiar imperativ necesar pentru ca am descoperit in aceasta seara ca acel antigel aproape ca lipseste. Stiu ca la familia VW este nevoie de un alt tip de antigel decat cel normal. Practic intrebarea putea fi formulata si altfel, si anume: pot sa bag orice fel de antigel "ordinar" ??


Multumesc anticipat.
lucian39835
Fiind putin panicat am "plantat" un nou subiect fara sa verific celelalte topicuri. Imi cer scuze. Acum am aflat (cred) ce fel de ulei sa folosesc: 5W-30 sau 5W-40, Valvoline de preferat. Insa imi ramane problema antigelului. blink.gif
ezeQuel
Castrol Rulez smile.gif
Victor64536
In general folosesc Floriol si vara de la Bunica, antigel vara/iarna.... beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif

Merge ca unsa biggrin.gif
CRG
n-am avut ocazia decat sa completez cu antigel, si-am pus ceva normal (ceva care incepe cu X, de prim benzinarii).

Pana acum am pus Valvoline SynPower si Mobil, amandoua 5W 40. Nu sesizez diferente notabile intre ele ca si comportament motor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.