Help - Search - Members - Calendar
Full Version: costuri intretinere
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
chevy
Am intentia sa-mi achizitionez un volvo (V40 sau S60), modele dupa 2002. In principu pe benzina (sunt fan benzinar). As dori sa stiu de la posesorii de volvo cam care ar fi costurile de intretinere pentru un volvo. Ma refer la urmatoarele:
1. revizie normala: ulei motor + filtre;
2. schimb kit distributie: pompa apa, role, curea;
3. curea alternator;
4. discuri si placute frana;
5. amortizoare;
Si alte componente, care din pacate ati fost nevoit sa le schimbati. Se gasesc piese (nu neaparat originale)?
Gabriel.T.
depinde unde vrei sa faci revizia.La reprezentanta este scump,mie mi-au cerut pentru curele,role,ulei,filtre cam 3600 ron.dar am cumparat eu tot si am fost la un mecanic priceput unde cu tot cu ce am dat pe piese m-a costat 1200 ron.la urmatoarea revizie (la inca 9000 km) o sa ma coste cam 600.
Daca o sa achizitionezi piesele singur si mergi la un mecanic "de cartier" (da sa fie priceput) nu te costa asa mult intretinerea la un Volvo.
chevy
Gabriel: vorbesti de piese de origine volvo sau realizate de fabricanti de componente?
Gabriel.T.
vorbesc de piese pentru masinile volvo.ca original nu mai este nimic.nici volvo nu mai este volvo de cind a fost preluat de ford.Oricum piesele sunt fie nemtesti fie spaniole sau italienesti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.