Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Inlocuire Brat Stergator Toyota Corolla
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Augustin95512
Salve,
Am o toyota corolla hatchback model 2002 si zilele trecute cineva bine-intentionant mi-a rupt bratul unui stergator. Partea proasta e ca e de pe partea soferului deci in caz de ploaie sau zapada practic nu se poate circula. Am incercat la 1000 de magazine sa gasesc bratul da degeaba toate piesele se aduc pe comanda. Deci singura solutie ar fi sa-l inlocuiesc cu celalalt ramas dar singura problema e ca nu stiu cum. Poate cineva sa ma scape din impas ? Merci anticipat
G e o r g e
intr-un service ai incercat ? ? ?
Augustin95512
QUOTE(G e o r g e)
intr-un service ai incercat ? ? ?


din pacate nu mai ales ca zilele astea a fost inchis peste tot.
G e o r g e
adica toate serviceurile toyota sunt inchise inclusiv de maine pana pe 29 ?
Augustin95512
QUOTE(G e o r g e)
adica toate serviceurile toyota sunt inchise inclusiv de maine pana pe 29 ?


asa am inteles...da nu bag mana-n foc
Adrian70064
QUOTE(Augustin95512)
Salve,
Am o toyota corolla hatchback model 2002 si zilele trecute cineva bine-intentionant mi-a rupt bratul unui stergator. Partea proasta e ca e de pe partea soferului deci in caz de ploaie sau zapada practic nu se poate circula. Am incercat la 1000 de magazine sa gasesc bratul da degeaba toate piesele se aduc pe comanda. Deci singura solutie ar fi sa-l inlocuiesc cu celalalt ramas dar singura problema e ca nu stiu cum. Poate cineva sa ma scape din impas ? Merci anticipat


Asta e nasol la Toyota, nu gasesti nimic nicaieri! Vezi daca se potriveste alt brat de la alta marca. De obicei la magazinele de piese au catalog si poate iti recomanda ceva mai prsost care sa mearga cat de cat pana trec sarbatorile si poti sa dai comanda la service, care o sa dureze si aia 2 saptamani...
Augustin95512
QUOTE(Adrian70064)
Asta e nasol la Toyota, nu gasesti nimic nicaieri! Vezi daca se potriveste alt brat de la alta marca. De obicei la magazinele de piese au catalog si poate iti recomanda ceva mai prsost care sa mearga cat de cat pana trec sarbatorile si poti sa dai comanda la service, care o sa dureze si aia 2 saptamani...


Crede-ma inainte de craciun am colindat prin toate magazinele de piese si accesorii auto (chiar si la cele de dezmembrari) da degeaba. O chestie simpatica a fost ca unu mi-a zis ca mi-l aduce in 2 ore, adica il fura de pe alta Toyota...In fine acu am dat comanda la Toyota din Pipera si sper sa mi-l aduca in prima saptamana din ianuarie.

Revenind la problema mea (sa-mi puna bratul ramas pe partea soferului) azi-dimineata am fost la service Toyota din Pipera si s-a aranjat in 5 min (asta nu inainte sa "ung" pe cineva de la receptie, ca daca nu dai nimic te mananca lupii). Asta e Romania.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.