Help - Search - Members - Calendar
Full Version: caut adresa unitate ITP B.84
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
dan95507
Caut unitatea ITP (inspecție tehnică periodică) nr. B.84 (București)! Dacă cineva cunoaște locația acesteia v-aș ruga s-o postați pe forum! Și vă mulțumesc!
dan95507
QUOTE(dan95507)
Caut unitatea ITP (inspecție tehnică periodică) nr. B.84 (București)! Dacă cineva cunoaște locația acesteia v-aș ruga s-o postați pe forum! Și vă mulțumesc!


Am uitat să precizez că acest tip de cod (al stației ITP) este menționat în anexa la certificatul de înmatriculare (și completat la data efectuării inspecției tehnice)!
nitu67440
www.rarom.ro ancearca aici
dan95507
QUOTE(nitu67440)
www.rarom.ro ancearca aici


Mulțumesc! Am încercat și până acum, dar... fără succes! Mă intrigă faptul că nu pot găsi - undeva, cumva, și nici măcar aici, pe site-ul RAR - vreo listă cu codurile și adresele stațiilor autorizate să efectueze ITP. Și nici nu prea mai cred c-o să-ntâlnesc, pe forum, pe cineva care să și știe c-a fost la unitatea service pe care-o caut! Dar mai știi...!?
dan95507
Incep să-mi dau seama că ceea ce caut pare-a fi prea mult! Sau, poate, că e mult prea devreme să cred că pot primi, acum, vreun răspuns! Dacă-n București sunt peste un milion de autovehicule și peste o sută de stații ITP, asta înseamnă, în medie, cel puțin 10.000 de mașini inspectate tehnic într-o perioadă de 2 ani (calculul meu e foarte aproximativ). Deci, în medie, 5.000 de autoturisme au trecut pe la unitatea pe care-o caut! Dacă fiecare vehicul ar fi fost condus de câte o persoană distinctă ar însemna că 5.000 de conducători auto ar putea ști care este stația ITP B-84 (și o șansă pentru mine!). Evident... doar dacă... s-ar uita în certificatul de înmatriculare, dac-ar vedea codul stației ITP (și acesta ar fi B-84), dacă și-ar reaminti locația acesteia, dac-ar avea internet, dac-ar accesa site-ul, forumul și topicul acesta și dac-ar avea și bunăvoința să-mi răspundă...! Deci, 5.000 de speranțe... minus vreo 300 de vizualizări... egal cu... mai am de așteptat...!
TLS-09
Nu ai o pila la Politie ca aia in mod sigur trebuie sa aibe ceva evidente.Sau la RAR (dar nu pe site evident).
dan95507
QUOTE(TLS-09)
Nu ai o pila la Politie ca aia in mod sigur trebuie sa aibe ceva evidente.Sau la RAR (dar nu pe site evident).


Poliția nu prea știe! Sau... știe doar când vrea, sau... pentru cine vrea!
Până la urmă... am găsit ceea ce căutam! Păcat, însă, că n-am aflat această informație de pe forum! Credeam că internetul le știe, aproape, pe toate! Palide speranțe...!
Dar, pentru cine e interesat, o să vă spun că stația ITP, codificată B-84, se află în București, intr. Chitila Triaj, nr.4, sector 6 și aparține firmei Allegro Maxi Taxi SA.
Oricum, abia acum m-am oprit, în sfârșit, din căutări sau căutat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.