Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ford Mondeo tddi 131 cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
vick
rog posesorii de Ford Mondeo sa-mi spuna ce plusuri si ce minusuri are masina din titlu......cum sunt preturile la piese, ce probleme au avut cu ele, cum sunt service-urile Ford.


va multumesc :wave:
Florin67056
Tddi de 131 cp nu cred ca este. E cumva vb de TDCI?
Lucian55
Mai mult ca sigur este vorba de Tdci-ul de 2.0 si 131 de cai.
Am avut eu una din asta de la servici timp de 7 luni.
La chestiile cu serviceul nu stiu de tarife doar ca in constanta sunt destul de amabili.
Are un Turbo Lag enervant.
Are cuplu bun, n-ai treaba pe serpentine.
M-am infipt in ea doar pana la 200, mai mult nu am mers. Nu am avut dificultati, accelera bine si nu se chinuia.
Ma enerva frana la ea, tinea aiurea de cand era noua si cei de la service ziceau ca e ceva normal ( pe naiba )
Intra greu in R
Cam atat imi aduc aminte acum.
vick
multumesc de raspunsuri

la tabla cum se prezinta?...parca aici pe forum citeam ca o cam "pisca" rapid rugina...asa e?

Lucian....treaba cu frana.....era doar pe masina ta, sau e o prolema generala?


:wave: beer.gif
Lucian55
La intrebarea despre tabla nu pot sa iti raspund pentru ca am tinut masina putin timp.
Frana ma enerva ca tinea aiurea, de multe ori mult prea jos.
Am schimbat la ea discuri, placute...
Cred ca era problema doar la a mea, dar nu bag mana in foc. Am facut un test drive cu un Mondeo de 155 cai si avea aceeasi problema.
Florin67056
Eu nu am pb cu frana...
Motorul e bun, senzorii se mai duc din cand in cand. Chestia cu vopseaua era la praguri(se exfolia). Serviceul destul de scump...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.