Help - Search - Members - Calendar
Full Version: un sfat pt a cumpara un seat toledo va rog
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
miha95415
salutare,vreau sa cumpar un seat toledo ,din 10/2001,motor 1,6i,101cp,full option fara piele,cere pe el 8500 fix,are la bord 52000km,reali,carte service,masina este super ok,dar singurul lucru care m-a facut sa nu o cumpar pe loc este consumul,poate ma ajuta cineva sa-mi dea relatii despre consum,cat ia la suta in afara si cat in oras,stiu ca depide de stilul de condus dar ca idee,un consum relativ,am facut proba la masina si imi indica un consum de 10,5 la un condus mai agresiv,apoi am mers normal cu viteza de max 90 si imi arata consum de 14,3,cine imi poate da relatii ,va rog sa-mi spuneti asta e consumul sau e doar instant?va multumesc mult!
lucian39835
QUOTE(miha95415)
salutare,vreau sa cumpar un seat toledo ,din 10/2001,motor 1,6i,101cp,full option fara piele,cere pe el 8500 fix,are la bord 52000km,reali,carte service,masina este super ok,dar singurul lucru care m-a facut sa nu o cumpar pe loc este consumul,poate ma ajuta cineva sa-mi dea relatii despre consum,cat ia la suta in afara si cat in oras,stiu ca depide de stilul de condus dar ca idee,un consum relativ,am facut proba la masina si imi indica un consum de 10,5 la un condus mai agresiv,apoi am mers normal cu viteza de max 90 si imi arata consum de 14,3,cine imi poate da relatii ,va rog sa-mi spuneti asta e consumul sau e doar instant?va multumesc mult!


Cred ca e vorba de consumul instant. Banuiesc ca aceste date le ai din computerul de bord. Daca mergi constant (adica vreo cateva sute de metri) cu 90 km/h nu ar trebui sa iti arate mai mult de 7-8 l/100km. Din cate stiu un VW Golf de 1.6(este acelasi motor si aceeasi platforma) consuma in medie cam 9-10 in regim urban si 6-7 in regim extraurban. Daca la Toledo pe care il vizezi diferentele sunt mai mari de 1l/100km inseamna ca ceva nu e in regula.
Legat de pret, 8500 Euro nu e o suma cam mare pt un Toledo pe benzina ?
Spun asta in sensul in care iti poti lua un Golf sau Bora din acelasi an, cu aceeasi motorizare, si cred ca cu aceleasi optiuni cu maxim 8000 Euro. Cinstit, la 8500 as fi avut pretentia sa fie diesel. Insa asta e doar parerea mea.
Sper sa te ajute cu ceva datele de mai sus.
Succes.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.