Help - Search - Members - Calendar
Full Version: distributia de Clio bicorp 1.2 16v(2002)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
madi31536
salut, imi poate spune cineva ce contine kitul complet de distributie pentru un clio bicorp 1.2 16v?am aproape 60.000km si ar trebui sa-l schimb...nu sunt sigur insa care dintre piesele de distributie trebuie schimbate...ma gindesc (si va intreb daca ) ar fi suficient sa schimb cureaua de distr, cureaua de ac, cureaua de alternator +rolele...nu prea cunosc care sunt toate rolele ce trebuie schimbate...poate ma ajutati cu treaba asta si eventual cu ceva magazine care ofera piesele astea la ceva preturi mai bune...am observat diferente mari de preturi intre magazine...
madi31536
banuiesc ca totusi exista si posesori de clio 1.2 16v...
ionut83652
rola de dgidaj rola intanzatoare (pt distributie)cat despre cureaua alternator doar verifica daca e k cureaua si rolele
oricum sa stii ca la renault cu piesele e un pic mai ciudat cel putin la noi in bacau o diostributie originala renault e la jumate decat una dintrun magazin de piese!eu la cumpar de la deler si e mult mai ieftin!
eddie
In jur de 2400 RON cu revizia de rigoare,schimbare de filtre si uleiuri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.