Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme instalatie de racire
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Laurentiu49280
Salutare,

Am un prieten care are un Renault 19 16V.
Problema lui e urmatoarea:(citat de pe un alt forum...reno)
" imi curge lichidul de racire din motor (si curge cu viteza - cam jumate de litru pe minut - asta ochiometric)
am mai patit asta acum o luna si era de la pompa de apa - totusi debitul atunci era mai mic
am fost la service si mi-au schimbat pompa de apa deci e in garantie dar totusi apa curge acuma de la roata care e legata de arborele cotit
inainte imi curgea de pe pompa de apa - distanta dintre ele e cam 10 centimetri

acuma pare ca se prelinge mai de sus de undeva--se scurge pe plasticul care acopera cureaua de distriburie si curge pe roata cea mai de jos ai curelei de distributie

ma uit in manualul de la hynes si nu vad nici o conducta de apa in acea zona

aveti idee ce de unde poate curge?

trebuie sa merg acasa de sarbatori si am de facut 800km sambata asta si nu cred ca e indicat sa merg cu sticlele de apa si sa completez ."

Ceva, ceva informatii sunt date si acolo, insa daca cineva are mai multe idei, rog sa scrie, poate il ajut sa ajunga cu masina acasa.

Multumesc mult si Sarbatori fericite.
Laurentiu
eddie
O fii vreun semering de la capatul axului cu came. Sau poate de la...

Dar daca zici ca mai are niste informatii de la forumul acela,unde 90% sunt posesori de Dacie,nu mai ma bag,luati-va dupa ei ! biggrin.gif

La multi ani ! beer.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.