Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Omega caravan 91
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Adrian94843
Salutare, am gasit un omega caravan din 91 si vreau sa o iau. Conditiia e sa ii pot pune gpl. Credetzi ca se poate monta sau nu? O sa am probleme cu omologarea la rar sau nu? E un omega caravan din 91 cu 116 cai si 1900 cmc. Ce probleme pot sa aiba? Exista o problema stiuta la aceste modele. Mentionez ca are 168 mii kilometrii!!


Sfaturi? Maine ma duc sa o vad si sa stiu la ce sa ma uit. Multumesc oricarui raspuns util. :wave:
daniel40451
daca masina are 168 de mii, atunci este noua .
nu mai visa ,ca una din 91 are c-am 500 -600 de mii de km .si nu inteleg la ce ii mai instalezi gpl ca oricum motorul tre sa il faci.
si tabla si vopseaua si.....................
nu merita .
Adrian94843
nu te contrazic, poate asa este, poate ai dreptate.... intrebarea este se poate pune sau nu gpl pe ea!?
Senator
Se poate pune GPL insa ai nevoie de o instalatie cu alimentare individuala pe fiecare cilindru, costurile unei asemenea instalatii pun sub semnul intrebarii rentabilitatea unei asemenea miscari.

QUOTE(daniel40451)
daca masina are 168 de mii, atunci este noua .
nu mai visa ,ca una din 91 are c-am 500 -600 de mii de km .si nu inteleg la ce ii mai instalezi gpl ca oricum motorul tre sa il faci.
si tabla si vopseaua si.....................
nu merita .

Nu fii asa sigur...kilometrajul nu se calculeaza cu regula de 3 simpla.
daniel40451
esti liber sa crezi ce vrei .dar eu iti dau un sfat caravanul a fost folosit ptr vacanta , ca doar este masina de familie si ptr carat in germania .sunt masini din 2005 -2006 cu km astia asa ca nu fac regula de 3 simpla .
a poate masina a fost tinuta in garaj poate dar si asa este un tertip aplicat de vanzator ptr un pret mai bun .
masini bune gasesti pe autovit cu 160 miii toate frate .
Adrian94843
masina am luat-o!!! :wave: deci orice cometariu devine tardiv... Sunt multumit de ea...trebuiesc facute retusuri cu gramada dar... nu stiu daca are intradevar 169mii km pe bune dar masina merge excelent. multumesc celor ce mi-au dat sfaturi. acum trebuie sa caut magazin de piese ca deh... trebuiesc schimbate mai multe la ea, deci daca stie cineva unde pot gasi piese ar fi super. Merci!
dragos95741
esti tu asa de sigur ca o masina din 91-92 are 5-6 sute de mii de km?smile.gif))....uite taicamiu are un astra caravan din 92 cumparat de nou din germania in 93 si pana acu are 140 de mii de km reali.....nu prea a mers cu ea....si e si tinuta in garaj... asa k poate mai sunt si altii k taicamiu....deci te inseli smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.