Help - Search - Members - Calendar
Full Version: amortizoarele,ajutor
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
razvan93815
am o antrebare.amortizoarele pentru opel astra din 2001 la ce pret ajung,[toate4]si unde sa ma duc sa mi le schimbe,la reprezentanta unde ma jupoaie,sau la un service normal
florin55503
exista multe modele de amortizoare. important e sa ai garantie la ele. eu am avut la fostul astra unele la care am avut garantie 3 ani. dupa 2 ani mi-au pus unele noi pt ca se stricasera din cauza unei erori de montare. montase un tampit flansa amortizorului aiurea si si in momentul in care virai mai puternic amortizorul se strica.

cele mai bune sachs, bouge (produse sub licenta sachs), monroe. deci atentie la garantie, si la montaj. garantie atat la amortizoare cat si la montaj
Skywalker
Cele mai bune sunt:
1. Koni
2. Blistein
4. Sachs
5. H&R
6. Monroe - etc.
Variantele ulei&gaz fata si ulei spate.
florin58588
Preturile sunt dupa buzunarul fiecaruia...eu am gasit la Alexandria ceva pe ulei nu mai stiu e xact cum se njumesc care nici nu au costat mult si sunt f bune din cate imi dau eu seama.Pretul unuia este de 1,2 mil,chestia este ca iti dau garantie la ele 2 ani in conditiile in care le montezi intr-un service autorizat sau sa iti faci rost de la un servici de o hartie ca le-ai schimbat acolo si sa le schimbi tu acasa...este f usor de schimbat...bafta
razvan93815
multumesc de sfaturi,ma voi ocupa de asta dupa sarbatori si va doresc un an nou plin de bucurii,celor care intra pe acest site
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.