Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nelamurire: afisaj Fabia Avantaj
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
prenume94283
salutare,

in asteptarea noii masini - o Fabia Avantaj 1.2 HTP, am si eu o intrebare: se afisaza ceva pe display-ul aflat intre cadranele din bord ce indica viteza si turatia? ce?
pe alt forum cineva spunea ca acel display nu afisaza nimic, ci doar in dotarea cu sist de navigatie.

ce afisaza cele 2 display-uri LCD din indicatoarele de viteza si turatie.

pina la urma intrebarea a devenit 3 biggrin.gif

va multumesc anticipat pt lamuriri.
Attila62140
Pe acel display sunt afisate informatiile BC, insa numai la anumite variante de echipare/motor. Nu cred ca e legat neaparat de navigatie.
Ce iti pot spune sigur, ca pe varianta pe care o astepti tu nu se va afisa nimic.
Informatiile BC (ceas, tempeartura, consum mediu, consum instantaneu, km parcursi, viteza medie, rezerva de combustibil) se vor afisa pe ecranul aflat pe turometru.
Iar pe displayul de pe kilometraj km total si contor km.
prenume94283
sal
sad.gif

de curiozitate: pentru ce optionale ar fi trebuit sa optez din lista de optiuni pentru a afisa ceva acolo? biggrin.gif
Attila62140
Poti avea Maxi-Dot, ca asa se cheama, la Fabia Elite sau Elegance ca si optionale. Vezi pe site-ul Skoda la sectiunea configurare modele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.