Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Astra CARAVAN, SE APRINDE BECUL DE ESP.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
ion95129
salut.Am o Astra Caravan 2.0 DTI din 2003. Am plecat de acasa cca 22 km, perfect, 150 km/h, nici o problema.Opresc la o vulcanizare de firma sa repar o pana de cauciuc. Ok. Umbla pustiul la roata, face pana si.......culmea, cand plec, cum ajung la 30 km/h se aprinde martorul de ESP si se infraneaza singura, motorul nu se mai tureaza....deci merg ca melcul.Ajutati-maaaa!!!!!! John va multumeste!
danmatyas
ma gandesc ca o fi atins vreun senzor de esp de la roata.la fel se aprinde si la abs cand e defect senzorul.
razvan93815
dute la ala si strangel de gat ca sigur tia stricat ceva si poate fi ff grav
ion95129
ok. si daca-l strang de gat ce rezolv?Eu vreau masina functionala .Pustiul ala ar putea sa spuna ca niic nu am facut pana de roata la el....Pai nu?
ionut83652
da cred ca astya e ai afectat invreun fel senzorul de esp vezi totusi sa ni fi iesit mufa doar!
ion95129
am scos rotile, m-am uitat la senzori, totul pare in regula. NU stiu insa care sunt senzorii de abs si care de esp.in fatza sunt niste fire care merg la placutele de frana. la rotile spate am cate un senzor pe roata iar la rotile fatza am cate doi .Ce face fiecare dintre ei?
florin58588
Vezi ca pustiul care a lucrat la ea a atins din greseala unul din fire si fie nu are un contact perfect fie din cauza mizeriei sa nu fi coxat vreun fir.Mai exista posibilitatea [f mica] ca tu sa nu fi stat langa masina si acel pusti sa fi schimbat placutzele pe partea aceea
Oricum incearca sa cureti contactii si daca tot face aceeiasi chestie te rog sa-mi dai un mesaj pe miltiade_oli
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.