Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cel mai ieftin Ferrari 130.000 eur
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
V L D
Ferrari vor sa relanseze modelul Dino . Ei sustin ca va fi cel mai ieftin model.
http://www.autobild.de/aktuell/reportagen/...rtikel_id=12469
_Theo_
OffT : da...deci vreau si eu 3 ca imi trebuie sa ma duc la piata cu ele daca sunt tot asa de ieftine tongue.gif

ONT : arata bine smile.gif totusi nu cred ca vor fi 130 000 de euro...
air_wolf
intre un dino si un porsche cayman e mult mai accesibil caymanul. doar intre mercedes si ferrari as alege ferrariul, daca as avea finantele...
V L D
Asa a aspus la promotor. E mai ieftina decat F430. Ai dreptat in legatura cu cayman air_wolf.
ncristi
In sfarsit un concurent serios pentru logan beer.gif

PS
Cum or contracara cei de la pitesti o asemenea provocare smile.gif ?
cody-man
Buna tare gluma , ai nota 10 . Cred ca fracezii de la pitesti nu mai au somn noaptea .
DINO ar fi el ieftin , dar pt milionari [in euro]
V L D
E buna cu loganul. Dar cine stie cum apare laguna coupe si logan break si Suv(ulet) poate o sa apara si coupe.
Happy_Maker
Arata destul de ...Ferrari, pentru un Dino.
Amintiti-va ca predecesorul nici macar nu avea sigla calutului cabrat, darami-te recunoasterea marcii! Pentru cei care-si doresc un Ferrari ieftin: vechiul Dino a aparut dupa "o lupta seculara" pe mtiv ca avea motor V8, ceva inacceptabil la acea vreme pentru un Ferrari.
Acum insa, marketingul isi arata coltii.....
romb
un Cayman e doar 70k E . si multi spun ca e cel mai echilibrat model Porsche.
din pacate Ferrari nu are raspuns la nivelul asta de pret biggrin.gif asa ca eu unul raman cu gandul la Cayman , care totusi intr-un viitor mai "UE" poate fi chiar realizabil biggrin.gif

unde mai pui ca acest Dino nici nu imi place cum arata.
V L D
Cred ca ei se gandesc ca acest model sa concureze cu un Sl de top sau cu R8 de la Audi sau modelul de la Mercedes echivalentul lui R8.E echilibrat Cayman e frumos dar cu 70000 de eur iti cumperi un RS4 care zic ca este mult peste Cayman.
romb
asa e , dinamic RS4 e cu mult peste Cayman , dar unii vor o masina sport pur sange si ca aspect , si la aspect una e un Porsche si una e un A4 full de steroizi.

depinde ce cauta fiecare. biggrin.gif
V L D
Corect dar probabil ca vor face si un TT mai dopat care la aspect aduce destul de mult cu un Cayman.
romb
ar fi misto un TT cu V8-ul de 420cp de pe RS4 biggrin.gif

slabe sanse totusi .
V L D
Nu cred ca ii vor monta un v8 . Nu cred ca e fizic posibil . Da un v6 mai maricel cred ca da biggrin.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.