Help - Search - Members - Calendar
Full Version: lag turbina?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Traian89565
Hai sa va intreb si eu ceva, de cand am masina (cam 2 ani) am observat ca mereu in jur de 1900 - 2000 turatii am un "lag".. de fapt masina face pentru o fractiune de secunda o "pauza" ca si cum nu ar mai trage, dupa care isi revine imediat. Pare ca si cum s-ar "inneca". Totusi dupa 2000 ture sau sub ~1900 nu face asa ceva... doar acolo.. iar daca merg intr-a 3a cu 50 la ora (in kkt de oras) tot tind sa ajung la turatia asta si e destul de ciudat. Pe tester nu apare nimic, a mai patit cineva asa ceva? Nu vreau sa schimb vre-o piesa aiurea, dupa parerea vre-unui mecanic idiot. Stiti cum fac astia, te pun sa schimbi tot motorul ca "presupun" ei ca e nu stiu ce biggrin.gif. Eu banuiesc ca e un reglaj totusi ceva... e ca si cum turbina nu ar intra la timp sau ceva... Idei?
ionut83652
reglaj nu prea are cum sa fie posibil ca turbina sa nu intre la timp acolo e o tija care o camanda sai o capsula de vacum care comanda tija poate pe acol e vreo p[roblema !oricum ar putea fi multe alte cauze!
danmatyas
unui amic i se comporta passatul cam la fel.motor 130 de cai.era iesit un furtunas de la vacuum.l-a bagat la loc si si-a revenit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.