Help - Search - Members - Calendar
Full Version: POT PUNE UN MOTOR 1.4 TDI PE O FABIA DE 1.2 HTP ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
razvan94970
Salut sunt nou pe aici, ma poate ajuta cineva, cu schimbarea motorului daca este pe benzina sa-l pot pune diesel?
In legatura cu intalnirile cred ca o sa particip si eu misto!!! biggrin.gif
DORU
Salut, Razvan, bine ai venit pe forum.

Sincer: mai bine vinzi masina cu motor de 1.2 si achizitionezi una cu motor de 1.4, benzina sau mai degraba diesel. Fabia e prea noua sa merite asa un tratament de grefare.
razvan94970
Asta inseamna ca trebuie sa aduc prea multe modificari ? Prea multi bani si timp? Dar daca as avea un motor de VW de 1.4 ar incapea sub capota fara prea multe modificari? blink.gif
ionut83652
cu incaputu sub capota nu te pot ajuta !dar sigur o sa trebuiasca sa modifici volantul si trebuie sa ai un mecanic al dracului de bun sati faca asta .daca consuma mult puneo pe gaz daca nu vrei vindeo si iati alta!oricum nu se merita!
danmatyas
mai fabia nu e opel rekord din 79 sa pui motor diesel pe ea smile.gif aia nu va fi niciodata o masina buna daca ii schimbi astfel motorul.vinde-o si ia alta diesel.
Arheopterix
Razvan,
In 91 am pus pe o cobra 300E un motor de 300D.In Germania nu aici.
Am venit in tara si a inceput sa pice toata masina.Am aflat ca difera caroseriile la masinile pe benzina de cele diesel.Din cauza vibratiilor,au inceput sa i-mi cada si geamurile...
Asa ca mai bne urmeaza sfatul de mai sus,vinde-o si ia un tdi...
F L O R i N
Si eu iti dau acelasi sfat ca si colegii , nu face greseala asta ca este pacat de masina si de banii pe care ii vei cheltui. :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.