Help - Search - Members - Calendar
Full Version: proiectoare ceata - Opel Astra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
mihai94925
Am comandat in urma cu o saptamana, la Radacini, un Opel Astra... motor 1.6 (105 CP) dotare serie - Cosmo plus alte cateva dotari optionale : ESP, climatizare automata, computer de bord, CD30 MP3 ...
dar am uitat de proiectoarele de ceata ... si as dori neaparat sa am si proiectoare de ceata
stie cineva daca se pot monta si ulterior in service fara prea mari probleme?

Multumesc anticipat pt raspuns
Alex-F1
Pai de montat se pot monta si fara prea mari probleme, mai putin cea a banilor, pe care va trebui sa-i scoti TU din buzunar si nu cred ca va fi putin, fiindca iti va trebui alt spoiler....adica de fapt iti va inlocui toata bara din fata (cea cu halogene are gauri speciale in care se incastreaza halogenele), apoi circuitul electric trebuie tras de la halogene pana la bord si trebuie pus butonul (intrerupatorul) in locul lui prevazut la bord + ceva sigurante/releu in plus! Toata chestia se face la dealerul de la care ai luat masina (din cauza garantiei) si nu cred sa scapi sub 12-14 meleoane....poate chiar mai mult.... blink.gif Asta e...stii vorba aia cu domnia si prostia.... biggrin.gif Succes oricum! :wave:
ionut83652
si cine zice ca nu pot taia baraa?
e f simplu sai bagi proectoare si daca le cumperi de la un magazin de piese ai sa vezi ca exact acelasi tip de proectoare is mult mai ieftine cu montat cu tot!
sa fim seriosi un set de proectoare nu depaseste 2,3 mil sir montatul nu e mai mult de 1 mil!deci cared ca ai facut bine ca nu leai comandat pe ale lor!
Alex-F1
Pai, bine-ar fi Ionut sa fie asa cum zici tu, dar io ma cam indoiesc de varianta asta si stii de ce? Simplu: fiindca traim in Romania! :bash: Oricum, omu poate sa le sugereze si varianta asta si sa vedem care va fi raspunsul... :wave:
TLS-09
QUOTE(ionut83652)
si cine zice ca nu pot taia baraa?


Da e o idee buna la o masina noua. E prima chestie cu care trebuie inceput.
razvan93815
dute la cei de la care ai comandat masina si sigur poti sa mai faci ceva
ionut83652
QUOTE(TLS-09)
QUOTE(ionut83652)
si cine zice ca nu pot taia baraa?


Da e o idee buna la o masina noua. E prima chestie cu care trebuie inceput.


nu cred ca cunosti dar cu cativa ani in urma toate barele fata (aftersale)veneau cu gaurile de proectoare infundate (deci nu exista o versiune cu gauri de proectoare la multe masini)si atunci taiam frumusel bara mai ales ca conturul e facut pe ea !
TLS-09
Nu chiar toate modelele veneau asa, in concluzie la alea care nu-s pregatite m-am referit Ionute.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.