Help - Search - Members - Calendar
Full Version: car 300
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
cristi94898
Va rog ajutati-ma cu un sfat!
Am un Opel Vectra din 1996 cu display 8 digit incorporat in bord.Masina are casetofonul original car 300 blaupunkt dar nu afiseaza pe display informatii referitoare la casetofon, ci doar ora, data si temperatura, iar mufele par a fi integre.Aveti idee ce-i de facut? Thanks!
florin55503
s-ar putea sa fie alt casatofon tot de pe opel si atunci nu merge afisajul.
cristi94898
e adevarat ca e alt casetofon,cand am cumparat masina mi-a dat casetofonul dintr-o stiva, dar se poate face oare ceva ca sa mearga?
florin55503
trebuie dispusi pinii din spate in asa fel incat sa se potriveasca cu mufa. nu stiu daca se poate face treaba asta
cristi94898
ciudat e ca se potrivesc de minune!
oricum, merci!
eddie
Cate mufe ai in spatele casetofonului ?
florin55503
casatofonul se prinde intr-un singur punct. de intrat intra si merge dar daca unul sau 2 pini nu corespund nu vei avea afisaj. problema asta am avut-o si eu la astra f cand am inlocuit RC cu CD-player. el mergea bine dar nu aveam afisaj
cristi94898
si cum ai rezolvat-o?
florin55503
pai am mers o bucata de vreme asa (fara afisaj si nu stiam pe ce post de radia eram sau nr melodiei) apoi mi-am luat un cd-player sony la vremea ai. si de la actualul astra mi-am inlocuit cd-playerul cu unul keenwod se aude mult mai bine cu aceleasi boxe
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.