Help - Search - Members - Calendar
Full Version: revizie Mitsubishi Colt
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Laurentiu49280
Salutare tuturor,

Azi am facut si eu revizia de 15.000Km la Casa Auto-Timisoara, totul costand 6.8mil.
Pe factura s-au schimbat filtru de aer, ulei, polen, schimbat ulei motor mobil 5W40 etc. plus manopera 2.5mil (2,5 ore de lucru).
Am lasat dimineatza masina la service si dupamiaza am luat-o gata.
Mie mi s-a parut destul de scump, insa asta e...

Fiind rece am dat drumul la aeroterma si fluxul de aer in treapta a doua mi se pare ca e mai mare ca inainte.
Sunt doua variante: ori era filtrul vechi infundat ori acum nu mai am filtru... :evil:
Cum se poate ajunge la filtrul de polen? Ca as vrea sa ma uit sa vad ca intr-adevar l-au schimbat.
Multumesc pentru sugestii.

Sarbatori fericite.
Laurentiu
sofer
Pentru edificare a se citi http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...05&start=60
Laurentiu49280
Mersi "sofer".
M-am edificat ca cei de la service-ul Craiova is niste "naspa, insa as vrea sa cred ca nu toti is asa.
Pina la proba contrarie, as vrea sa stiu totusi cum se ajunge la filtrul de polen.

Laurentiu
anton87190
Saltare taică!
Și eu am făcut săptămâna asta revizia de 15000 la Coltul meu de 1,1 și m-a costat 540 RON, ulei, filtre aer, filtru ulei, verificare, manoperă...
La Casa Auto de Iași sau Tester (că ei fac și la Ford). Le-am zis că vreau să mă uit ce fac la mașină dar au zis că pot să văd doar când fac schimbul de ulei, în rest ...asta e politica firmei: nu poți sta lângă ei, dar au zis că în curând vor monta o plasmă pe care clienții să poată urmării ce se face la mașină.... poate la următoarea revizie...
Apropos... cam cât v-a costat, posesori de Colturi, revizia de 30000?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.