Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dictionar de termeni auto
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
V56465
Bun gasit,

O idee catre webmaster si admini si nu numai: aceea de a avea un dictionar de termeni auto.

Gindesc ca ar putea fi utila o astfel de sectiune, in care sa apara o definitie sau descriere a (fiecarei) piese, eventual un scurt istoric, perioada in care a fost folosit, tipul de masini la care este folosit (masini, autobuze, camioane, utilaje etc), evnetulale componente cu care interactioneaza direct, defectiunile care pot apare si eventuale remedii.

Sunt parte dintre noi care lucreaza in acest domeniu, altii, amatori, dar psionati, care stiu foarte bine ce insemna o masina, un motor (si nu numai; si ma refer si la partea electrica, tinichigerie, decoratii-inteiorare-tunning etc). Dar sunt si multi altii care habar n-au de asa ceva cu ce se maninca sau care chiar vor sa invete si sa afle.

Sigur, exista Internet si maculatura pe toate drumurile, dar cred ca si aici, un site dedicat, ar fi binevenit. Ce ziceti?
Dan87905
Eu votez PRO, ca doar se vede ce avatar am biggrin.gif
mike.omega
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=10228
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.