Help - Search - Members - Calendar
Full Version: numar de omologare+inmatriculare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Vasile63123
Deja de o saptamana astept actele de la RAR pentru masina mea adusa din srainatate, dar intarzie din cauza ca nu au numar de omologare, trebuie sa vina din Bucuresti. Doar autenticitatea mio facut pe loc. Pana acum nu m-a deranjat prea mult, dar astazi am auzit de la cineva, ca in 15 decembrie se lucreaza ultima zi la inmatriculari si cine nu reuseste sa depuna actele pana atunci, aia ramane pe anul viitor. Daca chiar asa este, atunci ne pune sa platim taxele suplimentare? Nu mai am de unde si nici nu vreau sa le mai platesc nici un leu. Eu am platit deja accizele si Tva-ul, doar Civ-ul astept de la Rar sa-l pot duce la politie pt. inmatriculare. Nui corect sa ma taxeze din cauza ca Rar-ul nu-si face treaba cum trebuie. Aveti vreo informatie valabila?
Sisi73634
Este prea suspecta linistea in privinta taxei de inmatriculare.Am impresia ca niste "baeti smecheri"lucreaza la greu in perioada asta aducand masini cu euro 2 sau 1 ,platindu-le tva si acciza ,iar de la anul le inmatriculeaza fara taxa de inmatriculare.
Am scris si la militienii de la Ministerul administratiei si internelor si la Finante,normal ca nu au raspuns,doar nu se coboara la nivelul nostru,ei sunt mai presus de noi si de lege,fie-le tarana usoara lor si familiilor.
Nu sunt in stare sa faca o lege bine,doar sa-si umple portbagajul.
Rusine lor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.