Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault Twingo Concept
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
eddie
Renault si-a prezentat conceptul Twingo, locul ales pentru acest eveniment este showul auto de la Paris. Masina este puternic ancorata in cultura tanara, avand influente puternice pe filierele artei contemporane. Nu numai aspectul conceptului subliniaza acest lucru, ci si motorul de 1.2 litri, cu 16 valve si sistem de supraalimentare, care este complet nou si se numeste TCE 100. Twingo Concept are doar 3,5 metri lungime este o masina „fasneata” dotata cu cele mai noi gadgeturi audio/video, bune in traficul cotidian.

Sursa :stiri auto
V L D
Interesanta, concurenta pentru C1 , 107 , si cea de la toyota care nu stiu cum se cheama. Oricum eu nu inteleg de ce vand aceste masini ma refer la C1 107 si toyota . Arata la fel cred ca sunt la acelasi pret si din punct de vedere tehnic sunt identice. Probabil ca vor sa vada care marca e mai "populara" .
ncristi
Este mai mare twingi si cred ca va fi peste cele 3 surori c1, 107 si aygo...cel putin ca dimensiune daca nu si ca finisaje.
V L D
Asa aygo se cheama . Si la capitolul aspect este peste.
James Kilowatt
Eu l-am vazut mai demult intr-o revista. La dimensiuni si pret e apropiat de clio-ul vechi.
Iar la grupa de pret in care era vechiul twingo intra acum loganul in gama reno....
Seri
Astazi la Geneva a fost prezentat modelul de serie Renault Twingo:


Paul46623
Fata e OK (ar fi fost si mai OK daca nu avea gauroiul ala), dar, by the dark gods, spatele e hidos de-a binelea. Loganul NU e un model demn de urmat d.p.d.v. al designului.
Seri
In poza de sus nu se vede bine spoilerul fata, pun o poza in care se vede mai bine, aceasta este versiunea GT:

Iar aceasta este versiunea normala:
Otto73
francezii astia chiar se pricep sa faca masini urate biggrin.gif
James Kilowatt
Si asta, si clio3 arata ca un Scenic intrat la apa... am senzatia ca li s-a cam terminat fantezia sau pun prea mare pret pe linia marcii.... Fostul Twingo a fost super original la vremea lui, asta e sters complet.
Imi place mai mult C2.
ncristi
Imi place fata si interiorul ... spatele arata cam "ciufulit" in schimb smile.gif

Oricum este mult peste aygo, 107 si C1...cel putin asta arata a masina.
ValiR
Spatele mi se pare oribil iar fata aduce putin cu Ford Fiesta.
Ma asteptam totusi la ceva mai mult... In ultima vreme cam toate modele noi Renault nu arata prea grozav la partea din spate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.