Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intreruperi, de la ce sa fie?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Berlina/Break/Pick-up
dragos65846
ma poate ajuta cineva cu ceva idei? este vb de o dacia 1310 care da intrerupei in mers si chiar si la ralanti dar numai dupa ce se incalzeste motoru.. cat e rece nu face nimic, cum se incalzeste oputin... platina e reglata bine bujiile sunt bune fisele la fel.. mi se pare ca se incalzeste putin bobina, poate e normal...in sist de alimentare nu are nimic deoarece face aceleasi probleme si pe gaz si pe benzina..
florin55503
din carburator sau sa nu ai socul putin tras. asta in cazul in care e pe carburatie
dragos65846
nu am socu tras, si carburatorul l-am dat jos si l-am curatat deci altu tre sa fie motivu....
Cipp
Masoara distanta la contactele platinei cand sunt deschise pe fiecare cama a axului, s-ar putea sa ai uzura inegala. De-acolo mai face figuri. Altfel, apa in benzina sau jicloare infundate. N-ar strica sa reglezi carburatia si avansul!
mike.omega
Bujiile se umezesc, carburatorul si aprinderea nu sunt bine reglate, de fapt de aici vine umezirea bujiilor.
Incearca sa bagi soclul mai repede un pic wink.gif
dragos65846
am rezolvat, era de la supape.... de la gaz nu mai respectau distanta si a trebuit sa le reglez din nou....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.