Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sare faza scurta
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Bogdan79883
O noua problema... Imi sare din faza scurta pe cea lunga la cel mai mic hop. Are idee cineva ce este fel de contacte sunt acolo? Sa ma apuc sa demontez singur sau sa merg la servicE?
Multumesc!
florin55503
si mie imi face la fel. am fost la un electrician mi-a umblat pe acolo dar dupao luna face la fel. m-am obisnuit
florin82141
si eu am o problema cu chestia asta dar pe invers biggrin.gif .adica schimb faza lunga si nu mai se stinge.tre sa misc foarte brusc de maneta in fata si in spate ca se stinga.ce sa fie? blink.gif
Bogdan79883
eu nu ma pot obisnui cu asta pentru ca noaptea sunt nevoit sa circul cu pozitia si proiectoarele pentru a nu-i orbi pe cei din fata. si e cam nasol....
florin55503
cel mai bine e sa te duci la un electrcian si sa nu bagi tu mainele pe acolo. nu dureaza mult si e si ieftin. toata chstia e de la niste concte din maneta
Alex-F1
Hehe.... biggrin.gif ....la contactele alea din blocul de lumini e prinderea urechilor in 3 acte....puzderia de lamele si arculete de acolo se uzeaza in timp (deh, materialale din ce in ce mai bune din secolul 21 :evil: ) si degeaba le mai "carpiti", ca tine cat tine si apoi iarasi apare problema! Rezolvarea e simpla: alt bloc de lumini de la shrot, nu din magazin, ca va rupe la bani! :bash: Second ar trebui sa fie cam 100 de lei {noi}!
Bogdan79883
si te bucuri 'ai??? :evil: Ce inseamna sh nou?????
florin55503
vroia sa spuna 100 RON
Alex-F1
QUOTE(Bogdan79883)
si te bucuri 'ai??? :evil: Ce inseamna sh nou?????


Nu ma bucur, bre! :bash: Scuze daca te-am indus in eroare cu exprimarea mea....uite, florin a fost mai perspicace si te-a lamurit (sper)! :brilsmurf:
ionut83652
se cheama b loc de lumini si nu prea se repara se schimba!
Alex-F1
...buna dimineata, Ionut... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.