Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua Toyota Corolla
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
S O R I N
blush.gif
S O R I N
blush.gif
S O R I N
blush.gif
S O R I N
blush.gif
S O R I N
blush.gif
S O R I N
blush.gif
S O R I N
blush.gif
S O R I N
blush.gif
drabisan
Super-fain!
Triptronic pe Corolla? Nu e cam mult pentru o masina din clasa medie spre mica? Abea daca a aparut pe Lexus, si aici doar in dotarile premium...Si totusi Corolla e cea mai bine vinduta masina ever biggrin.gif merita... (ma cert de unul singur)
Ar fi misto, nimic de zis, oricum!
BTW Triptronic nu e patent Ferarri? Sau scriu eu aiurea Triptronic?
_Constantin_
Sa moara Bibi imblanzitorul de lei daca nu vand avensisu sa imi iau Auris. E frumoasa rau, imi plac ambele versiuni, rar sa imi placa asa mult o masina. :inlove:
Cristian88423
Ca design, masina este foarte tare.
Referitor la motorizari, se va introduce motorul 2.2D-4D-177HP care este o referinta ca putere in aceasta clasa.
Oare masina din poze este varianta pentru Europa? Am atasat mai jos cateva poze cu varianta prezentata la salonul auto de la Bologna. Oare de ce consola centrala la modelul de mai jos este mai arcuita decat la cea din poza de mai sus? Modelul prezentat la salon unde o fi avand airbag-ul pt. pasager? Din poza se vede ca in locasul respectiv se afla un torpedou.
Cristian88423
:bandit: Ahh, nu pot insera imaginile pentru ca sunt mai mari de 100kb.
Cam cat credeti ca va costa versiunea hatch la 1.4 d-4D 90HP in varianta de baza? Ar putea "trece" de 16.000 EUR?
guerilla
cristi, vezi ca una e auris (hatchback-ul, fost corolla HB) si una e noua corolla (versiunea noua a corolei sedan).
dupa cum ai observat diferentele nu sunt doar la exterior ci si la interior.
si da, pozele prezentate ne arata versiunile pentru europa.
Tiberiu61940
QUOTE(Cristian88423)
Modelul prezentat la salon unde o fi avand airbag-ul pt. pasager? Din poza se vede ca in locasul respectiv se afla un torpedou.

Pai si la Yaris in dreapta la pasager ai 2 torpedouri, unul sus si unul jos; si are si airbag totusi. E cam acelasi design.
Ceva linkuri cu poze pt modelul din US aveti? ca la anul vreau sa-mi iau una din asta acolo, imi place si Corolla mea actuala, d-apoi asta biggrin.gif
vio
hm .... dezamagitor design. plus ca e cutie MM nu tiptronic wink.gif e diferentza intre ele e cutie CVT parca .. Corolla US arata mult mai bine ca asta si se va fabrica numai pt piatza ruseaesca acelashi model...ca si la auris pot zice dezamagire totala pe langa concept car ..... nu asa da E12 U facelift nici pt 10 Aurisuri.....asta e cand isi baga europenii coada in desingnu japonezilor .. pai Corolla de la Jap arata de mii de ori mai marfa ca asta ....nici nu exista comparatie .
S O R I N
Mie chiar imi place cum arata,chiar mai mult decat auris.

In general imi plac masinile mai mari si din cate am observat in poze si

din cate am auzit de la dealerii toyota se pare ca generatie noua va fi mai

mare decat precedenta...

Acum fiecare cu gusturile lui. blush.gif
Adrian70064
QUOTE(vio70407)
hm .... dezamagitor design. plus ca e cutie MM nu tiptronic wink.gif e diferentza intre ele e cutie CVT parca .. .


Care e diferenta intre MM, CVT, Multitronic, Steptronic... etc? Cine are tehnologia cea mai avansata pentru cutiile automate cu 7 trepte sau mai mult? Audi, BMW, Honda, Toyota?
BogdanS
Super, îmi place mult mai mult decât Auris! Oare chiar să fie atât de idioți încât să nu facă HB deloc pe design-ul ăsta?
vio
QUOTE(Adrian70064)
QUOTE(vio70407)
hm .... dezamagitor design. plus ca e cutie MM nu tiptronic wink.gif e diferentza intre ele e cutie CVT parca .. .


Care e diferenta intre MM, CVT, Multitronic, Steptronic... etc? Cine are tehnologia cea mai avansata pentru cutiile automate cu 7 trepte sau mai mult? Audi, BMW, Honda, Toyota?




mare ..CVT e altceva total diferit de ...tronic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.