Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Achizitie Espero sau Cielo pana in 3500 euro
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Florin94653
Salut lume! Sunt nou pe aici si am intrat deoarece cautam o masina si am vazut forumul si intrebari cu raspunsuri interesante... Eu, ca orice romana de fapt, vreau sa imi cumpar o masina mai ieftina, foarte buna si de asemenea si cu costuri mici de intretinere. Eu as da cam 3500 de euro si din ce am vazut, as putea lua un Espero mai bun, sau poate, un Cielo. Nu stiu unde sa ma opresc.... inca sunt la un studiu de piata, astept sa imi cump dupa Sarbatori, dar sunt foarte nehotarat... am o Dacia din `89, 1.4, 5 trepte, e ok, dar vreau altceva si m-am gandit ca Cielo sau Espero e cat de cat rezonabil.... ce spuneti? Ce imi propuneti? Este cineva care se procepe mai bine la cele 2 marci si imi poate da un raspuns mai bun? Poate are cineva si o masina buna de vanzare! :angel:
Mersi si astept parerile voastre!
Florin94653
care ceva despre mesajul meu de ieri, cu espero si cielo?
mersi
eddie
Crezi ca stiu despre ce vorbesti ? De ce ar stii Eddie ce s-a intamplat cu mesajul tau ? Fii mai explicit....
Ai un mesaj privat(PM),te rog sa-l folosesti de acum.Acesta nu este un motiv de a deschide un topic,mai ales cu numele meu in el.... biggrin.gif
James Kilowatt
Cred ca despre asta era vorba smile.gif
eddie
Aha,acum inteleg...cred ca poti gasi o masina destul de buna in jur de 4000 Euro.Parerea mea este sa te opresti la un Cielo,sa fie neaparat GLE,cu pachetul electric(a/c,geamuri electrice,antena electrica)si sa aiba.... cat mai putini kilometrii la bord.Ai rabdare si cauta,incearca sa iei de la primul proprietar,maxim al doilea,sa nu aiba mai mult de 20.00o km/an parcursi.Daca are mai mult,mai mult ca sigur a fost masina de firma sau alergata mai mult decat media.
Espero consuma si mai mult,au fost mult mai putine decat Cielo-uri,iar ce gasesti acum la vanzare sunt numai cazaturi,cu kilometrajul dat peste cap,numai gata sa bagi bani in motor...

Ca exemplu ajutator,iti dau masina care am avut-o eu:
-Cielo GLE cutie automata an fabricatie 1999,pret initial 9400 $
-vandut de mine in 2003,stare impecabila,la 48.000 de km.,cu 5800 $(atunci echivalentul la 5200 de Euro)
-revandut acum 1 luna de cel caruia i-am vandut-o,la 85.000 de km,cu 4400 de Euro,in stare excelenta tehnic si vizual.Nu a avut niciun accident,doar antena si o oglinda rupta,inlocuita de cel caruia i-am vandut-o.

Iti pun si o poza a masinii din anul 2000,acum arata tot la fel de ingrijita,pana si bumper-ele montate de mine sunt tot la locul lor.Scuze de calitate,dar poza este facuta cu un aparat normal si este scanata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.