Help - Search - Members - Calendar
Full Version: merita dacia second???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Berlina/Break/Pick-up
catalin94651
aveti idee ce se intampla de la 01.01.07 cu daciile mai vechi? de exemplu eu vreau sa-mi cumpar una din 96`(numa pt. miscare din x in y) dar nu stiu ce sa fac!!! am auzit ca au sa fie niste scoruri la inmatriculari, rca-uri si mai stiu eu ce... ca mai bine mergi cu taxi!!! rog mult de tot o idee. merita nu merita? am auzit prost? merci.....
Daniel82595
eu cred ca mare lucru nu o sa se intample. Scorurile la inmatriculari de care am auzit ar fi la prima inmatriculare, adica masini SH aduse de afara sau noi cumparate de aici. Impozitul cica o sa se dubleze, RCA-ul deja s-a scumpit....nu stiu daca o sa se mai scumpeasca :angel: .
In principiu n-ar trebui sa-ti fie frica cu o masina veche, mai ales ca din '96 nu e asa de veche (a mea e din 80 biggrin.gif) desi la noi statul parca face tot ce poate k sa se vanda masini noi. In afara nu e chiar asa, iar noi ar trebui sa ne aliniam la ce e prin UE.
PS: totusi uneori in trafic as prefera bicicleta sau un motor blush.gif
catalin94651
da intr-adevar chestiunea care ma pusese pe ganduri era legata de "taxa pe prima inamtriculre". neavand masina subiectul meu e ceva gen: "cum scot relantiu din baia de ulei?" merci mult!!!!
CONDLAUR
un lucru e sigur daciile vechi (berlinele,breakurile si altele) vor deveni mai ieftine si iti vei permite ca si americanu sati cumperi dacie "noua" la cateva luni
piesele vor fi mai scumpe dar gasesti la SH pana la urma iti mai iei o dacie de rezerva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.