Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Despre moneda EURO
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Politica
OaneA4
Sal. De cateva zile prin Craiova se aude un zvoncum ca Euro ar ajunge la 25 RON. E adevarat? Stiti ceva?
eddie
De ce intrebi,ai Euro la saltea ? biggrin.gif
Acum vorbind serios,am auzit ca va mai scadea,dar nu stie nimeni unde se va stabiliza....
James Kilowatt
Numai un leu puternic mai lipseste economiei noastre si asa foarte performanta....
CatalinKRK
Poate apare Gigi in seara asta p-acolo pe la meci si imparte euroi in stanga si-n dreapta care va genera o inflatie locala de euroi. biggrin.gif

Intr-o alta ordine de idei, mai serioasa, previziunile nu ar indica o scadere a cursului (pe piata futures de la Sibiu RON/EUR e cotat la 3.51 pentru iunie 2007). La 3.3 s-ar putea sa ajunga, pentru ca dar nu cred ca va scadea sub aceasta valoare, mai depinde si de ce se va intampla dupa 1 ian 2007, deocamdata se pare ca cursul e influentat de banii care intra de sarbatori din alte meleaguri.
marius68582
Dap,se mai intorc anul asta de sarbatori acasa niste romanasi ca si mine(aka capsunari) si trebuie arsi cumva,sa nu uite de unde au plecat blush.gif
OaneA4
QUOTE(E d d i e)
De ce intrebi,ai Euro la saltea ? biggrin.gif

Nu. Am contracte in euro si vroiam sa stiu daca pentru 2007 sa le fac tot in euro biggrin.gif
CatalinKRK
Avand in vedere dobanda BNR si rata inflatiei nu vad cum EUR poate creste peste 3.5. Risc iti asumi indiferent de alegere dar cred ca pe lei mergi mai sigur. De ex la salarii tendinta este sa se stabileasca in lei in ultimul timp.
TLS-09
Euro s-a estimat sa se stabilizeze pe 2007 undeva in jurul a 32.000 lei.
florin55503
cuesul de referinta pentru anul viitor se pare ca va fi in jur de 3.5 lei la un euro. separe insa ca dolarul va avea o crestere insemnata dar pe ce considerente nu prea se stie. daca pana inainte de razboiul din irak il tineau voit jos sa exporte ieftin in europa acum nu mai e cazul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.