Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Schimbare baterii cheie contact
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Denis94580
Fratilor, de cateva zile am o problema deranjanta: nu mai pot inchide masina decat introducand cheia in incuietoarea portierei, telecomanda nu mai functioneaza. Si ma gandeam ca e din cauza bateriei, poate o fi terminata. Daca stiti cum se poate inlocui, dati-mi si mie un sfat, si va multumesc din inima. Si ce tip de baterie ar trebui?
Mentionez ca masina e un opel Astra 2.0 , din 2000.
Merci :angel:
Radu50689
CR 2032 ,similara cu bateriile de BIOS din calculatoare!
va trebui sa pui cheia in contact, sa o rasucesti pe prima pozitie si sa apesi butoanele telecomenzii dupa inlocuirea bateriei pentru ca sistemele masinii sa "reinvete" telecomanda.
cand bateria e obosita ledul de la telecomanda palpaie continuu la apasarea telecomenzii si se stinge greu.(la o baterie normala ledul palpaie scurt la apasarea unui buton)
Dan87905
Nu stiam de treaba cu LED-ul la o baterie "obosita", de retinut, mersi!
cristian95382
QUOTE(Denis94580)
Fratilor, de cateva zile am o problema deranjanta: nu mai pot inchide masina decat introducand cheia in incuietoarea portierei, telecomanda nu mai functioneaza. Si ma gandeam ca e din cauza bateriei, poate o fi terminata. Daca stiti cum se poate inlocui, dati-mi si mie un sfat, si va multumesc din inima. Si ce tip de baterie ar trebui?
Mentionez ca masina e un opel Astra 2.0 , din 2000.
Merci :angel:


bateria o gasesti la reprezentanta opel si costa 15 lei
mihai79646
sau la alte magazine si e 2 lei (de preferat maxwell/toshiba/panasonic)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.