Help - Search - Members - Calendar
Full Version: POZE TUNING DACIA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
Pages: 1, 2
CONDLAUR
m-am gandit ca dacia noastra e lasata la o parte de prea multa vreme si m-am hotarat ca vechea noastra prietena de 40 de ani merita mai mult
daca gasiti poze bengoase pe net sau aveti voi postatile aici ca sa le aratam ca si dacia esre o masina de calitate
Ioan Alexandru94633
Incep eu, modelul meu preferat de berlina, niste kit, jante frumoase, o vopsea noua, folie neagra, cateva chestii pe ea si iese frumoasa :D
Ioan Alexandru94633
asta, mai am si altele dar cica numai alea sub 100 kb merg bagate, asta e :bash:
Ioan Alexandru94633
si asta biggrin.gif
CONDLAUR
un logan...
CONDLAUR
un cabrio...
TLS-09
CRred ca masina postata de Ioan Alexandru putea fi mai draguta daca avea alta culoare. Ceva sa o faca mai agresiva. Altfel surprinzator de reusita fata de alte Dacii tunate.
Damian53219
Dacia unui prieten..... :angel:
(anvelope de 225 biggrin.gif )
Damian53219
:angel:
Damian53219
biggrin.gif
CONDLAUR
ASTA O AVEAM SI EU...
dar asta o stiai?
CONDLAUR
altele extreme...
CONDLAUR
sau asta...
CONDLAUR
am ceva de la Acropolis din Grecia:
Click to view attachment
CONDLAUR
misterioasa dacie turbo ... de care nu se mai stie nimic din pacate
CONDLAUR
kitch:
CONDLAUR
completare pr Damian53219...
CONDLAUR
nui prea cine stie ce
CONDLAUR
merita sa fie in NFS-Carbon
CONDLAUR
Ioan Alexandru94633 aia este dacia ta?
dak da spunemi cum faci la portierele din spate sa nu ai maner?
le deschizi pe dinauntru?
am mai vazut dar nu stiu cum se procedeaza
se pune chit sau sunt portiere gata facute?
sau pur si simplu sudezi tabla in locul manerelor?
te rog dak stii sau stie altu sami zica cas curios poate voi face si io la fel
Ioan Alexandru94633 dak mai ai poze peste 100kb prelucreazale in paint sau photoshop (taie ceva din ele sau micsoreazale) si apoi posteazale sunt tare curios
silviu-61
Logan Diesel
dan93141
Check this out.Parerea mea ca i cea mai frumoasa dacie.Sunteti liberi sa ma contraziceti (cu poze)
dan93141
!!!!!!
dan93141
Dacia revine
nitu67440
biggrin.gif
eddie
@silviu-61,ma intreb ce ai vrut sa ne spui in primul tau mesaj ?
Chiar ma intrebam daca sa il sterg sau nu... ?!
serginho
QUOTE(dan93141)
Dacia revine

salutare. dan93141 nu poti sa mai pui cateva poze cu dacia aia verde sau sa dai mai multe detalii despre ea? este foarte interesanta
dan93141
tot ce stiu e ca modificarile se preling si pe la motor inclusiv o instalatie sanatoasa de nos.ce o face frumoasa e ca e modificata cu simtz nu i kitch .
CONDLAUR
aia verde o stiam si eu ca ma uitam la poze pt porsche si amdat de ea
dar miai luato tu inainte
prima data am zis cai ceva japonez dar pe urma dupafaruri miam dat seama cai dacia
dan93141
QUOTE(CONDLAUR)
aia verde o stiam si eu ca ma uitam la poze pt porsche si amdat de ea
dar miai luato tu inainte
prima data am zis cai ceva japonez dar pe urma dupafaruri miam dat seama cai dacia




Dacie ii da bordu de ce e.Vento??
serginho
breaku ala verde are niste faruri interesante. de ce marca sunt??
pokola95511
:wave: Sa mai zica cineva ca nu avem limuzine si decapotabile :wave: ba avem, si chiar in Dacie :angel: Sunt super tari. Mie mi-ar placea sa am cu usile care se ridice in sus, si mai adaugat cativa cai "inaintea masinii" Bafta tuturor care vor sa-si modeleze Daciile.
AlexTM
Eu nu-mi dau seama cum deosebiti voi tuning-ul de kitsch. De ce una e cu bun simt si alta e groteasca?

Pentru mine toate-s kitsch. :puke:
A K U
Voi chiar ati iesi pe strada cu...chestia aia verde? blink.gif
MotorHead
QUOTE(E d d i e)
@silviu-61,ma intreb ce ai vrut sa ne spui in primul tau mesaj ?
Chiar ma intrebam daca sa il sterg sau nu... ?!
Nu-l sterge, aia e poza cu tuning la posesor de Logan biggrin.gif

Si mie mi se par cam kitsch-uri. Nu inteleg de ce sa bagi bani in asa ceva. Daca ai bani iti iei alta masina, ori e vreun feeling special la condus Dacia si nu se poate renunta la asa ceva?
pokola95511
La unii, tunningul masinii este, ca si la altii colectionarea de tablouri, timbre, carti, etc. Daca lucrul acela ii place, si acela vrea, de ce sa n-o faca? Este pe buzunarul nostru hobbyul lui? Nu. Si atunci? Fiecare cu parerea lui, dar ar trebui sa fim recunoscatori acelor persoane care vor sa arate lumii ca si masina noastra, Dacia este bun de ceva. Chiar poate concura la tunning cu masini straine super tari. Si daca ne gandim bine tunningul este la moda, sau ma insel? Da sunt masini care sunt kitschuri, tunningate cu prost gust, dar unele tunninguri chiar reprezinta o arta. Trabanturi tunningate ati vazut? Eu da, si cam 70 la numar intr-un loc. Dar Dacia tunningat la numar mare nu. Ar trebui sa sa faca odata o intalnire a Dacilor tunningate.
AlexTM
Tunning se scrie cu un n: tuning. N-as fi zis nimic, dar in mesajul asta ai pomenit cuvintul de o gramada de ori. Deja ma zgiriia pe creier smile.gif

In rest, intrebarea mea ramine:
QUOTE(pokola95511)
Si daca ne gandim bine tunningul este la moda, sau ma insel? Da sunt masini care sunt kitschuri, tunningate cu prost gust, dar unele tunninguri chiar reprezinta o arta.
CUM iti dai seama?
pokola95511
Tuning cu un N, stiu, dar mi-e imi place cu doi, daca nu aveti ceva inpotriva. biggrin.gif Cum ne dam seama? Dupa imaginea masinii. Se potriveste partea aceea cu forma masinii? Sau culorile sunt in combinatie una cu alta? Arata bine asa cum este tuningat (pentru unii) sau nu. Cam asa. Daca este tunningat cu gust bun atunci nu este kitsch. Altceva nu pot sa spun. Eu cand caracterizez iau in considerare: Imi place sau nu.sunt Formele pieselor sunt in concordanta cu toata masina? Culorile se potrivesc? Au cumva o aerodinamica?
Si ca sa fiu mai explicit: tuningul este ca si pictura. Cum ne putem da seama ca o pictura este frumoasa asa ne putem da seama si despre tuning. Da. cateodata este foarte greu sa ne dam seama, dar asta este. Daca noua ne place, poate la altii nu, si asa mai departe. beer.gif
pokola95511
Da stiu ca inpotriva se scrie cu M, impotriva, dar nu suntem aici sa dam lectii de ortografie ci sfaturi despre masini si pareri. biggrin.gif
Cristi28963
Dacia Logan EXCLUSIV prostreet Baia Mare
aici[/url]
AlexTM
QUOTE(pokola95511)
Da stiu ca inpotriva se scrie cu M, impotriva, dar nu suntem aici sa dam lectii de ortografie ci sfaturi despre masini si pareri. biggrin.gif
Asta da afirmatie. biggrin.gif
Foarte tare, frate. Si limbii romane ii faci tuning.
Cristi28963
mwahahahahaha....ce`aveti voi cu el "inpotriva" lui smile.gif))))
Paul108081
QUOTE(dan93141)
Dacia revine
...la aia verde mai merge si asta arginite ...
petre 1
Daca tot s-a facut acest topic macar pune-ti si voi poze cu masini (reale)cu tuning sau chiar ale voastre, nu cu ce a visat unu noaptea si a facut a doua zi cu un mouse.asta ca sa avem ce discuta alftel e cam apa de ploaie....
Flavius99446
Am si eu un Logan Prestige 16V cu 2500 de km la bord. ( sincer mi s-a parut cea mai buna oferta la pretul respectiv din acel moment). Nu regret deloc, este o masina nervosica daca o turezi peste 3000 si care merge si cu 160 km la ora pe autostrada fara probleme. Totusi la peste 140 la ora, daca bate vantul din lateral sau depasesti un tir mare, ai o senzatie ciudata de instabilitate.
De aceea m-am gandit la un tunning: si anume dupa perioada de garantie sa ai rigidizez suspensiile pt a o face mai stabila si sa ai pun un eleron pe spate. Ce parere aveti? Ati incercat asa ceva?
serginho
eu
Potzocul
acuma ma laud si eu cu oradenii mei biggrin.gif uite aici un link cu o dacie super finutza, bine lucrata si cu niste bani seriosi investiti
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=7840
sper sa nu se supere proprietarul tongue.gif ce ziceti ?
CONDLAUR
QUOTE(CONDLAUR)
misterioasa dacie turbo ... de care nu se mai stie nimic din pacate



si uite e la un raliu din 1984
CONDLAUR
dacie turbo 4x4 >motor renault gt5 maxi
CONDLAUR
poza spune totul ca pe vremea aia dacia "mergea"

imi cer scuze de rezolutie dar nu pot pune imagini >100kb
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.