Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Airbaguri
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Constantin49238
Am o problema la un Astra 2001, 1,6. Astazi s-a aprins in bord becul de la airbaguri (are si in scaune). Ce se poate face? Exista vreun risc? Personal mi s-a mai aprins la un Bora. Era problema ca BC pierduse setarea airbagului scaunului soferului, din cauza ca am deranjat mufa de sub scaun la o aspirare a mochetei........etc. s-a rezolvat cu VAG-ul, s-a stins becul si nu mai este nici o problema. Asa sa fie si la Astra? Sau trebuie facuta vreo verificare periodica la airbaguri? masina este adusa din germania acum o luna.
ionut83652
la fel mufa la loc tester si gata!
dinu49538
slaut. eu am patit la fel, mi s-a aprins chek-ul de la airbaguri si am fost la opel, am tot resetat de cateva ori pe tester eroarea dar de fiecare data reaparea. Dupa verificari mai atente au zis ca undeva e un contact imperfect, spirala sau chip-ul. Chestia asta cred ca ma costa o gasca de bani asa ca ramane sa ma ocup de ea dupa sarbatori. Sa ma anunti care a fost problema si ce ai rezolvat.
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.