Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PEDALA ACCELERATIE RUPTA LADA 1200 HELP
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
CRISTI91516
In seara aceasta am vrut sa ies cu prietena mea la un suc.M-am dus sa o iau de acasa.Bun.Se suie in masina mergem putin si observ la picior ca trebuie sa apas considerabil sa innaintez.Mai merg vreo 50 m si vad ca nu mai am acceleratie.ma dau jos...nu e desprins nimic la pedala....ma sui in masina parca nici nu exista asha era de moale.Apuc de ea si raman cu ea in mana :bash: .....nu se poate.... :puke: ....Doar din ambreiaj innaintez ca sa gasesc un loc de parcare pana la noi solutii.Am lasat-o acolo sa vad maine ce ii pot face.m-am uitat la ea putin si am vazut ca s-a rupt doar pedala si nimic mai mult pur si simplu fierul din pedala exact unde iese afara din masina pe gaura aceea.In surubul acela a ramas o mica particica din ea.Astept solutii dragi ladisti sad.gif .Va rog mult Help. i am a desperate man.
andrei27237
ai piciorul cam greu..... biggrin.gif

cred ca ce i-ai dat in gura ......

Nu te speria gasesti si nu cred ca e o avere.....
Dragos56563
Io n-am auzit de patanii din astea niciodata. Poate ca tija era foarte ruginita... Du-te la dezmembrari, poate gasesti acolo... Bafta !

:wave:
CRISTI91516
Dap tija era foarte ruginita.... sad.gif daia s-a rupt....Unde imi recomandati sa caut?
Horia49540
Mai frate nici eu nu inteleg cum s-a putut rupe chesti aaia, mai ales ca nu e efort pe ea
Eu cred ca tu conduceai cu grija si nu o apasai prea tare si d-aia a ruginit – tre apasata cel putin pana la fund ha ha ha( evident ca am glumit smile.gif))))))))))))) biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Am mai vazut insa un fiat regata cu pedala de frana sau ambreiaj rupta la Piata Victoriei mai demult…
In fine, la dezmembrari e salvarea smile.gif
Pe antiaeriana sau a rusi in obor – chiar daca n-au pe loc iti aduc
Vezi ca avea nea Grisha o lada de dezmembrat mai demult parca, mergi acolo si-ti iei ce vrei de pe ea
succes
:wave:
Daniel82595
asta da defect exotic biggrin.gif
Cosmin65397
Cristi cred ca te-ai incins mai tare decat motoru si in loc sa apesi unde trebuie cu fortza ai apasat in alta parte mai moale de a facut poc...La un suc..parlitea-r...Vezi ce-i faci ca e durere cu ce ai patit tu..si masinii si fetei biggrin.gif :harhar: whistling.gif
CRISTI91516
Maine dimineata am sa le fac o vizita rusilor din obor.Sper sa gasesc ceva repede ca luni plec din Bucuresti si vreau sa o las ok.Daca nu gasesc nimic in obor singura solutie ramane sudura. :puke:
Dragos56563
Sau pe strada Antiaeriana, dinspre strada 13 septembrie spre intersectia Rahova cu Alexandriei, pe partea stinga, e o casa cu porti albastre, intre 2 strazi. Acolo e centru dezmembrari Lada si Skoda. Vezi si tu...

:wave:
CRISTI91516
Deci multumesc mult de tot dragi ladisti,masinuta mea este din nou pe drumuri.Am gasit pedala la rusi in piata la obor.Cu doar 20 ron Lada mea este up and runing.Parliv-ar pe matze ca am stat ca pe ace...mai ales pe cine stiu eu biggrin.gif ....Sa ne vedem cu bine la urmatoare intalnire si fara probleme. beer.gif
Cosmin65397
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Bravo jupane! Bine ca ai rezolvat-o..sincer nu am mai auzit sa se rupa pedala acolo ..dar e bine ca ai reusit sa o faci!Hai sa traiesti si sa te parlesti la matz!!!! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.