Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Camry, to be or no to be a.... Toyota!?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2, 3
Mihai44627
blah...toyota......masinile fara moarte smile.gif...sunt plictisit de atatea camry...mi`e scarba de ele...masini copiate dupa modele americane sau europene wink.gif
R a z v a n
tu cred ca glumesti...wake up...
air_wolf
QUOTE(Mihai44627)
blah...toyota......masinile fara moarte smile.gif...sunt plictisit de atatea camry...mi`e scarba de ele...masini copiate dupa modele americane sau europene wink.gif


cel putin noi n-am vrut vw si ne-am luat skoda, ca doar de aia aveam bani biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
R a z v a n
cred ca merita si o poza...

Motor Trend says the redesigned Toyota Camry is innovative, has broad appeal and is "the one car rival automakers all wish they could build." So it's no surprise the Camry was named Motor Trend's 2007 Car of the Year. The honor goes to all variations of the Camry, including the hybrid. Twenty-six other vehicles were considered for the award, including the Saturn Aura (which has a hybrid version), Nissan Altima (which also has a hybrid version), Honda Fit and VW Rabbit. The Camry is the nation's best-selling car followed by the Toyota Corolla. Last year's winner was the Honda Civic.
air_wolf
ai procedat bine razvane, pentru ca multi se gindesc la asta:
Iulian HondaFan
QUOTE(Dan52141)
am vazut si in bucuresti 2 bucati, modelul era cel nou cu motorizare hibrida.
Ce sa mai superb pur si simplu. La noi oare de ce nu se aduc.
Cele pe care le-am vazut eu aveau numere de moldova ... adica republica moldova, sa se inteleaga mai bine smile.gif ...


Toyota a inceput deja sa asambleze Camry in Rusia. Camry este pana in prezent un model dedicat in proportie de 95% pietei nord-americane si pana recent era asamblata exclusiv in Kentucky.

Camry este cel mai bine vandut turism in America de multa vreme ( acu vreo 4 ani au avut 1 an in care rivala Accord i-a luat-o inainte). Varianta hibrid este chiar economica la carburant (comparabil cu un Passat 2.0TDI).
Mihai44627
QUOTE(air_wolf)
QUOTE(Mihai44627)
blah...toyota......masinile fara moarte smile.gif...sunt plictisit de atatea camry...mi`e scarba de ele...masini copiate dupa modele americane sau europene wink.gif


cel putin noi n-am vrut vw si ne-am luat skoda, ca doar de aia aveam bani biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

lol..tipic caracterului unui roman caruia ii place sa fie bagat in seama smile.gif......nu domnule...nu mi`am luat skoda pt ca vroiam passat...mi`am luat skoda pt ca am cumparato 0km cu 6000E mai putin decat trebuia smile.gif si eu zic ca e un deal (eng) bun.nu crezi? si de bani...stai tu linistit....intai gandeste`te cati bani ai tu inainte sa te gandesti cati bani are vecinul wink.gif...da kiar mi`e scarba de toyota...e o masina pt cei care si`o iau pt cel putin 10 ani:).....cand eu am vazut toyota camry cum arata tu inca te gandeai la Logan.Nu mai fi ironic...la asta ma pricep destul de bine smile.gif daca kiar vroiam passat imi cumparam unul sh si uite asa aveam Passat-ul ala de care pronunti tu.si oricum..cu skoda aia o folosesc doar 3 luni pe an...ce rost avea sa imi iau un passat de 17000E? pt 3 luni? nu crezi?...si toyota....blah...masina okilor oblici smile.gif treaba cu hibrydul e copiata dupa honda civic dar tu cum nu le`ai vazut nici pe alea sunt sigur ca vei continua sa fii ironic smile.gif...sal beer.gif
mike.omega
@Mihai44627: Domnule, inteleg ca achizitia Skodei a insemnat o implinire in viata dvs dar asta nu inseamna ca aveti dreptul sa scrieti cum doriti dvs pe acest forum(cu - in loc de ' si k in loc de ch).
Daca tot sustineti ca Skoda este o alegere mai buna decat Toyota, va rog sa va si sustineti afirmatia, Ca de vorbe-n vant suntem capabili toti smile.gif
ozz86651
QUOTE
si eu zic ca e un deal (eng) bun.


Exact asta e camry-ul, un deal bun. O masina foarte corecta, fiabila, buna la pret. N-are nici o caracteristica dinamica, e pentru cei care vad in masina ceva pur utilitar si un cost care trebuie minimizat, nu placerea condusului.
Exact acelasi lucru insa se poate spune despre skoda, ba chiar mai rau biggrin.gif.

In rest sa spui ca toyota copiaza e copilarie, nu poti sa ajungi cea mai mare companie auto din lume din copiat.. in ziua de azi e foarte greu sa mai fii original si daca te uiti putin si europenii mai cad pe acelasi design, idee, etc (mai mult sau mai putin intetionat) numai ca lor li se trece cu vederea. E drept ca pe vremuri japonezii au avut istoria asta cu copiatul, dar hai sa ne revenim, timpurile alea au trecut de mult.

Si sa stii si matale ca hibnridul de la Honda Insight nu are asa multe in comun cu cel de la Prius... de fapt difera mai mult decit te-ai astepta (pentru inceput unul e serial si unul e paralel) . Iar ideea cu hibridul e veche rau, prin 1986/7 citeam intr-un almanah stiinta si tehnica descrierea exacta a unui hibrid (prototip) care era peste cele din ziua de azi ca tehnologii (de exemplu avea motoare in roti, 4 bucati, 5 kile fiecare, 45CP fiecare). Mororul dinauntru era un diesel mititel. Si tot japonez era (nu mai stiu marca).
guerilla
QUOTE(Mihai44627)
da kiar mi`e scarba de toyota...e o masina pt cei care si`o iau pt cel putin 10 ani:)


inseamna ca intelegi de ce multora li se face scarba de tdi.

QUOTE(Mihai44627)
.....cand eu am vazut toyota camry cum arata tu inca te gandeai la Logan.

ai fi surprins cati membri de aici isi permit mai mult decat sa vada logan. sa nu crezi ca toti au 8 ani si ca traiesc din alocatie.

QUOTE(Mihai44627)
si toyota....blah...masina okilor oblici smile.gif

comunitatea toyota e chiar bine reprezentata aici, iar statistica facuta spune ca posesorii (vorbesc de cei de pe acest forum) sunt oameni cu venituri mai mari decat media, cu studii superioare si foarte informati. daca tu vorbesti de canada e problema ta si tine-o pentru tine (desi nu cred ca sunt atat de multi oameni prost informatii pe continentul american de isi cumpara in numar atat de mare toyota). forumul asta este pentru romani. iar daca ai ceva cu "orezarii" inseamna discriminare etnica si nu cred ca vrei sa stii ce inseamna asta (mai mult ca sigur este sanctionata si in canada)
air_wolf
QUOTE(Mihai44627)
QUOTE(air_wolf)
QUOTE(Mihai44627)
blah...toyota......masinile fara moarte smile.gif...sunt plictisit de atatea camry...mi`e scarba de ele...masini copiate dupa modele americane sau europene wink.gif


cel putin noi n-am vrut vw si ne-am luat skoda, ca doar de aia aveam bani biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

lol..tipic caracterului unui roman caruia ii place sa fie bagat in seama smile.gif......nu domnule...nu mi`am luat skoda pt ca vroiam passat...mi`am luat skoda pt ca am cumparato 0km cu 6000E mai putin decat trebuia smile.gif si eu zic ca e un deal (eng) bun.nu crezi? si de bani...stai tu linistit....intai gandeste`te cati bani ai tu inainte sa te gandesti cati bani are vecinul wink.gif...da kiar mi`e scarba de toyota...e o masina pt cei care si`o iau pt cel putin 10 ani:).....cand eu am vazut toyota camry cum arata tu inca te gandeai la Logan.Nu mai fi ironic...la asta ma pricep destul de bine smile.gif daca kiar vroiam passat imi cumparam unul sh si uite asa aveam Passat-ul ala de care pronunti tu.si oricum..cu skoda aia o folosesc doar 3 luni pe an...ce rost avea sa imi iau un passat de 17000E? pt 3 luni? nu crezi?...si toyota....blah...masina okilor oblici smile.gif treaba cu hibrydul e copiata dupa honda civic dar tu cum nu le`ai vazut nici pe alea sunt sigur ca vei continua sa fii ironic smile.gif...sal beer.gif


din postul tau deduc ca afirmatia mea e corecta. punct.
emy75
QUOTE(Mihai44627)
blah...toyota......masinile fara moarte smile.gif...sunt plictisit de atatea camry...mi`e scarba de ele...masini copiate dupa modele americane sau europene wink.gif

Cred ca te-ai plictisit, la cate taxiuri aveti acolo, numai Corolla si Camry (din astea noi). De ce oare? Daca erau urate se mai urcau clientii?
Camry (din cate zic cei de la Toyota) este cea mai vanduta in USA in 8 din ultimii 9 ani. Si eu o sa imi cumpar modelul asta, cat de curand si nu cred ca este urata deloc. Fiecare cu ce ii place. Nu iti place Toyota, mai cumpara-ti o Skoda.
ozz86651
Acu pe bune, n-ar trebui sa ai ban pe forumurile auto? biggrin.gif
_Theo_
QUOTE(ozz86651)
Acu pe bune, n-ar trebui sa ai ban pe forumurile auto? biggrin.gif

smile.gif) mi-a trecut si mie prin cap gandul asta...lasa dom`ne el isi ia shkoda sa fie diferit de toti americanski saraci care vor camry...:|...blah these ppl make me sick...ca sa inteleaga si prietenul nostru
Dany_s
hahaha, ce haios cum unii posesori de octavia tour dizel fac misto de Camry.......si mai zic aberatii la adresa lui.....auzi tu, au copiat hybridul de pe Honda Civic biggrin.gif biggrin.gif
Mihai44627
QUOTE(mike.omega)
@Mihai44627: Domnule, inteleg ca achizitia Skodei a insemnat o implinire in viata dvs dar asta nu inseamna ca aveti dreptul sa scrieti cum doriti dvs pe acest forum(cu - in loc de ' si k in loc de ch).
Daca tot sustineti ca Skoda este o alegere mai buna decat Toyota, va rog sa va si sustineti afirmatia, Ca de vorbe-n vant suntem capabili toti smile.gif


smile.gif) cat haz....ca sa vezi ca nu acea achizitie nu a fost "o implinire" cum zici tu.nu mi se pare ca skoda e o masina foarte buna.e doar o masina,nu am laudat skoda.imi cer scuze ca am pus 'ki" in loc de "chi" daca asta te`a deranjat chiar asa de mult vizibil.daca ai fi citit sus ti`ai fi dat seama ca masina o am in romania...si nu aici.aici am trei masini pe care nu vad rostul sa le trec la semnatura cum fac altii...ca isi pun si masina care au avut`o acum 23 de ani.jumatate din cei care au scris dupa tine nici macar nu au urcat in viata lor intr`o toyota smile.gif...nu crezi? au citit 3 randuri pe internet...si deja acum ei stiu. smile.gif hai sa fim serios...o toyota e toyota pe orice continent wink.gif tehnologii furate de pe masinile europene...la fel ca si lexus-ul ala cu parcare asistata...stii ce masina a fost facuta cu parcare asistata?
Mihai44627
QUOTE(emy75)
QUOTE(Mihai44627)
blah...toyota......masinile fara moarte smile.gif...sunt plictisit de atatea camry...mi`e scarba de ele...masini copiate dupa modele americane sau europene wink.gif

Cred ca te-ai plictisit, la cate taxiuri aveti acolo, numai Corolla si Camry (din astea noi). De ce oare? Daca erau urate se mai urcau clientii?
Camry (din cate zic cei de la Toyota) este cea mai vanduta in USA in 8 din ultimii 9 ani. Si eu o sa imi cumpar modelul asta, cat de curand si nu cred ca este urata deloc. Fiecare cu ce ii place. Nu iti place Toyota, mai cumpara-ti o Skoda.


oare de ce toti taximetristii isi cumpara toyota? eu cred ca ar putea opta pt o masina americana mai ieftina...nu?...dar din cauza ca masina aia nu are moarte opteaza pt ea..platesc cateva mii in plus....si nu va mai agitati atat.....la masini sunt pareri pro si contra wink.gif acceptati`le asa cum sunt. la fel cum nu e de laudat nici skoda..nu e nici toyota wink.gif ..si apropo..tu cand iei un taxiu te uiti la forma lui? smile.gif)...nu cred
Mihai44627
"daca tu vorbesti de canada e problema ta si tine-o pentru tine (desi nu cred ca sunt atat de multi oameni prost informatii pe continentul american de isi cumpara in numar atat de mare toyota). forumul asta este pentru romani. iar daca ai ceva cu "orezarii" inseamna discriminare etnica si nu cred ca vrei sa stii ce inseamna asta (mai mult ca sigur este sanctionata si in canada)"

guerilla ...daca vorbeam de canada nu vorbean de toyota...dar am vb de toyota smile.gif...daca ai sti cum e cu automobilele in US si cum se cumpara automobilele ti`ai da seama de ce se cumpara asa de multe.si cum zici....DISCRIMINARE cu OREZARII....da ai dreptate....nu au ochii oblici..sunt orezari smile.gif

"din postul tau deduc ca afirmatia mea e corecta. punct."

air_wolf...mai citeste de 10 ori...poate pricepi

"Acu pe bune, n-ar trebui sa ai ban pe forumurile auto? "
motiv? smile.gif..pt ca am zis ceva against toyota?smile.gif...ah am uitat...cand cineva nu e de acord cu un roman tre sa fie eliminat...nu?:
:puke: fii realist smile.gif

si cel care esti din Montreal..intai invata sa scrii "diesel" ....ca asa se scrie si in canada wink.gif...asa ca nu ai motive sa te scuzi ca esti plecat de nu stiu cand si tot asa.

salut tuturor...ziceti`va parerea despre orice masina....cica e democratie..nu?
Iulian HondaFan
nene Mihai, ne spui si noua cum si de ce se cumpara automobilele in America? blush.gif blink.gif

as dori sa stiu si care este masina europeana si americana dupa care a fost copiat Camry? da' Corolla? :angel:

au bagat Skoda la "mol" in Vancouver? biggrin.gif
Mihai44627
nene iulian...fanul hondei....masinile in US si Canada se cumpara de 10 ori mai usor decat in tarile europene cu ajutorul sistemului de leasing care nu este ca in romania smile.gif...leasing`ul aici e ca un fel de a inkiria masina..ai limita intre 15000-25000 km pe an....platesti intre 100-1000$ depinde ce masina vrei sa ai.actele nu sunt ca in romania...sa iti trebuiasca 1000000 de acte si 10000 de zile pierdute.dupa ce termini contractul de leasing pe 1-2-3-4-5 ani...ramane o suna de dat..cum zic romanii valoarea reziduala...daca vrei sa platesti aia devii proprietarul masini,daca nu...te duci frumos la dealer..si le zici ca vrei o masina noua..si uite asa ai o masina noua la care continui rata aia de 200 sau cat vrei tu sa dai...deci..foarte simplu...ceea ce in romania nu am auzit sa se intample asa ceva wink.gif. toyota camry nu e copiata dupa o masina europeana...e copiata dupa ACURA TL ....poti sa te uiti...fii atent la farurile masinii;) corolla nu stiu pt ca nu ma interesat. si ca sa vezi......ghinion..nu au astia skoda la "mol" le`au terminat. dar au la PBA smile.gif...happy nenea iulian? si apropo..zicea cineva mai sus ca nu stiu ce oameni cu facultati si cu firme bla bla si`au ales toyota smile.gif)...nu vad legatura...oare iti trebuie facultate sa iti cumperi o masina?eu stiu oameni in ro fara facultate si au ales mercedes cls smile dar tot nu vad legatura studiilor superioare cu marca masini . blink.gif
plus ca modificarile pt masinile din europa trebuiesc facute aici de un dealer PEUGEOT sau ALFA (depinde ce masina iti aduci) care este recunoscut de statul respectiv.doar stii ca majoritatea staturilor au legi diferite.
Mihai44627
deja sunteti cam nervosi tongue.gif usurel....respirati adanc...acceptati realitatea smile.gif si atata o da`ti in skoda de parca m`ar interesa smile.gif) cum am zis si mai sus...e doar un automobil ca restul cele te duce de aduce ;)vrei curse cu masina iti iei corvette...vrei lux...iei RR. ca sa te vada vecinul cat de "avut" esti tu .nu crezi? ca asta e mandria romanului...sa vada vecinu si ala care sta in statie la autobuz.

aaa...si din toti cei care au scris pe aici...inafara de cei doi care unul este in seattle si unu in montreal...mai e cineva care chiar a vazut o toyota camry in realitate? ca sa nu mai zic de mers.......pe cel din montreal chiar ar trebui sa il exclud..el nici diesel nu stie sa scrie...plus ca am mai vazut alte comentarii de ale lui in alte parti si..m`am lamurit
ozz86651
Aia cu banul era o gluma si se referea la cineva care admira camryul, pentru ca eu cred ca camryul e o masina fara suflet, utilitarista care teoretic nu ar trebui cumparata de un pasionat de masini care sta pe forumuri auto. Gluma, repet. Asta nu inseamna ca camry nu e o masina foarte buna.
Eu cred ca tu ai paispe ani si ai scapat la internet. Daca tu crezi ca asemnaraea formei a doua bucati de plastic insemna ca masina e copiata, fii sanatos. O masina e mult mai complexa de atit.
Mihai44627
le`ai vazut pe amandoua una langa alta pana acum?smile.gif ai vazut camry? te asigur ca nu am 14 ani smile.gif apropo...americanilor le plac masinile masive....masinile patratoase uita`te la Dodge Magnum cat de solida pare in fata uitate si la camry ,iar dodge charger,chrysler c300.asta incearca sa faca asiaticii. masini cu aspect solid.
Dan52141
Eu am vazut camry cel nou, versiunea hibrida, 2 bucati in bucuresti ambele cu numar de moldova smile.gif.
Super masina, spatiu imens in interior, design placut, cred ca motorizarea hibrida este excelenta sa nu mai vorbesc de nume si renume. Pentru cineva care isi doreste o masina de familie buna la un pret decent nu cred ca poate fi o alegere mai buna.
Skoda este si ea buna nu zic dar sincer nu cred ca pot fi comparate ..... anyway ambele sunt masini bune.
_Theo_
QUOTE(Mihai44627)
"daca tu vorbesti de canada e problema ta si tine-o pentru tine (desi nu cred ca sunt atat de multi oameni prost informatii pe continentul american de isi cumpara in numar atat de mare toyota). forumul asta este pentru romani. iar daca ai ceva cu "orezarii" inseamna discriminare etnica si nu cred ca vrei sa stii ce inseamna asta (mai mult ca sigur este sanctionata si in canada)"

guerilla ...daca vorbeam de canada nu vorbean de toyota...dar am vb de toyota smile.gif...daca ai sti cum e cu automobilele in US si cum se cumpara automobilele ti`ai da seama de ce se cumpara asa de multe.si cum zici....DISCRIMINARE cu OREZARII....da ai dreptate....nu au ochii oblici..sunt orezari smile.gif

"din postul tau deduc ca afirmatia mea e corecta. punct."

air_wolf...mai citeste de 10 ori...poate pricepi

"Acu pe bune, n-ar trebui sa ai ban pe forumurile auto? "
motiv? smile.gif..pt ca am zis ceva against toyota?smile.gif...ah am uitat...cand cineva nu e de acord cu un roman tre sa fie eliminat...nu?:
:puke: fii realist smile.gif

si cel care esti din Montreal..intai invata sa scrii "diesel" ....ca asa se scrie si in canada wink.gif...asa ca nu ai motive sa te scuzi ca esti plecat de nu stiu cand si tot asa.

salut tuturor...ziceti`va parerea despre orice masina....cica e democratie..nu?

opreste-te gata am inteles... :bash: ... stii tu...desteptul cedeaza primul...dar vad ca ceilalti deja au cedat biggrin.gif
HalbaSus
Daca mai aveti chef de cearta se poate aranja un topic in Combat Zone... Calmati-va... Pana la urma masina anului in europa e ford S-max...
Dany_s
QUOTE(Mihai44627)
si cel care esti din Montreal..intai invata sa scrii "diesel" ....ca asa se scrie si in canada wink.gif...asa ca nu ai motive sa te scuzi ca esti plecat de nu stiu cand si tot asa.

?


stiu cum se scrie diesel, asa:

DIZAL - multumit? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

in rest, scrii atatea aberatii pe cm2 cum la putini am mai vazut.

Camry avea hibridul copiat dupa Civic, acum deisgnul e dupa TL. Dar tot o da ca e copiata dupa europene. Of, of logica asta......

This guy is funney....e un "keeper" pe forum, va rog nu banati.


PS: de pste o pagina topicul e demn de Combat zone, Halba.....
Iulian HondaFan
QUOTE(Mihai44627)
nene iulian...fanul hondei....masinile in US si Canada se cumpara de 10 ori mai usor decat in tarile europene cu ajutorul sistemului de leasing care nu este ca in romania smile.gif...leasing`ul aici e ca un fel de a inkiria masina..ai limita intre 15000-25000 km pe an....platesti intre 100-1000$ depinde ce masina vrei sa ai.actele nu sunt ca in romania...sa iti trebuiasca 1000000 de acte si 10000 de zile pierdute.dupa ce termini contractul de leasing pe 1-2-3-4-5 ani...ramane o suna de dat..cum zic romanii valoarea reziduala...daca vrei sa platesti aia devii proprietarul masini,daca nu...te duci frumos la dealer..si le zici ca vrei o masina noua..si uite asa ai o masina noua la care continui rata aia de 200 sau cat vrei tu sa dai...deci..foarte simplu...ceea ce in romania nu am auzit sa se intample asa ceva wink.gif. toyota camry nu e copiata dupa o masina europeana...e copiata dupa ACURA TL ....poti sa te uiti...fii atent la farurile masinii;) corolla nu stiu pt ca nu ma interesat. si ca sa vezi......ghinion..nu au astia skoda la "mol" le`au terminat. dar au la PBA smile.gif...happy nenea iulian? si apropo..zicea cineva mai sus ca nu stiu ce oameni cu facultati si cu firme bla bla si`au ales toyota smile.gif)...nu vad legatura...oare iti trebuie facultate sa iti cumperi o masina?eu stiu oameni in ro fara facultate si au ales mercedes cls smile dar tot nu vad legatura studiilor superioare cu marca masini . blink.gif


aha, blush.gif ... leasing blink.gif iote, io n-am auzit... dar nu vad care elegatura intre Camry si leasing. ultima oara cand am verificat e inca mai rentabil sa o cumperi si sa o vinzi dupa 4-5 ani ca valoarea aia reziduala de ne-ai deschis dumneata ochii e mare.

QUOTE(Mihai44627)
toyota camry nu e copiata dupa o masina europeana...e copiata dupa ACURA TL ....poti sa te uiti...fii atent la farurile masinii;) corolla nu stiu pt ca nu ma interesat. si ca sa vezi......ghinion..nu au astia skoda la "mol" le`au terminat. dar au la PBA smile.gif...happy nenea iulian?


blink.gif blink.gif

ce sa zic aici esti bine informat. :angel: ia arunca un ochi aici si lamureste-ma dupa ce masina e "copiata" TL:

http://www.forbesautos.com/reviews/2006/ac...del-update.html

ca sa nu mai prelungim suspansul... iti zic io biggrin.gif TL este versiunea de lux a Honda Accord americana... Toyota si Honda sunt 2 companii diferite si, chiar biggrin.gif , rivale.

Camry este la a 5-a generatie si este conceputa de Toyota ( divizia americana) si asamblata in Georgetown, Kentucky si in curand si in uzina Subaru sub-utilizata din Lafayette, Indiana.

ah, si e un nene down-the-street cu un Camry nou... o sa ma duc cu TL-ul langa el sa imi dau si io seama daca sunt copiate una dupa alta... biggrin.gif
ozz86651
Numai vezi cu care pleci acasa, sper ca au culori diferite blink.gif
_Theo_
QUOTE(ozz86651)
Numai vezi cu care pleci acasa, sper ca au culori diferite blink.gif

=)) =)) =)) blink.gif ma doare burta de ras...buna asta =))
Mihai44627
iuliane...acura e honda smile.gif...incepand de la motor pana la butonul care deschide geamul ;)verifica si honda civic si acura csx .masinile japoneze mereu si`au tinut pretul.ala din montreal...cauta niste cursuri de ESL smile.gif...si ti`am zis cum e cu leasingul pt ca ai intrebat cum se cumpara masinile in US si Canada. sau tu uiti ce intrebi?
ozz86651
Iuliane, te-ai facut de ris cu acura ta care e honda... si te dadeai ca e germana. Si ar trebui sa te uiti si la Honda Civic... hm, ai una in semnatura. Si sa o compari cu Acura RSX cu 4 usi. Eu inca nu am vazut masina aia, ca-s mai la tara si astia le-au sudat artizanal 2 din usi.

Licitez maxim 14 ani, da cineva mai mult? De BMW ce parere ai? blush.gif
HalbaSus
Da voi de combat zone chiar nu ati auzit ? Eu v-as muta discutia dar nu am drepturi in aceasta arie.
_Theo_
QUOTE(HalbaSus)
Da voi de combat zone chiar nu ati auzit ? Eu v-as muta discutia dar nu am drepturi in aceasta arie.


cam asa ar trebui dar e din ce in ce mai interesant :angel: :wave:
Mihai44627
scuze era acura CSX wink.gif (am modificat)......

"ca sa nu mai prelungim suspansul... iti zic io biggrin TL este versiunea de lux a Honda Accord americana..." ...zicea "nenea" iulian fanul hondei....pai....daca tl este copie dupa honda accord....TSX ce mai este? sora geamana?
http://forum.avtoindex.com/foto/data/media..._tsx_2005_1.jpg

http://autoimage.autoweb.cz/honda/Honda%20...3%20-%20006.jpg

ce ai nimerit`o nenicule iulian wink.gif ..siteul tau este prost informat..foloseste altu` ..poate o sa fie mai bun
http://www.automundo.com/guiaautomoviles20...ra%20TL_gra.jpg
uite si ul TL wink.gif). oare care e aia copiata? blink.gif
Iulian HondaFan
CSX este un Civic sedan de lux... o masina disponibila numai in Canada...

RSX este echivalentul Integrei ( care e tot Honda), varianta sport-coupe a Civicului mk.7 in Japonia.

TSX este numele sub care Accordul european se comercializeaza in America de Nord... Accordul american este diferit de cel comercializat pe celelalte continente...
Dany_s
QUOTE(ozz86651)
Iuliane, te-ai facut de ris cu acura ta care e honda... si te dadeai ca e germana. Si ar trebui sa te uiti si la Honda Civic... hm, ai una in semnatura. Si sa o compari cu Acura RSX cu 4 usi. Eu inca nu am vazut masina aia, ca-s mai la tara si astia le-au sudat artizanal 2 din usi.

Licitez maxim 14 ani, da cineva mai mult? De BMW ce parere ai? blush.gif


14.5 aici!
Cine da mai mult? cine da mai mult? biggrin.gif biggrin.gif

F buna intrebare, ala din Vancouver, ce parere ai bre de Bemveu? Dar de bemveu dizal? (D I Z A L - asa m-a invatat pe mine astia la montreal, e mai prosti ce sa-i faci) ?


PS: mai informeaza-ne de leasing, sa stim si noi care nu ne pricepem. ZI si tu cum e cu dobanzile, freight & prep, security deposit si cum afecteaza rata lunara, rezidualu...ma rog, stii tu
mike.omega
@Mihai44627: Nici nu stiu pt ce sa te sanctionez... posturi consecutive, limbaj de cartier(nu ne "cunoastem" deci nu ne tragem de sireturi) sau spam?! Da, din greseala ai dat copy-paste la aprox acelasi post de 2 ori din word :thumbdown:

Ce nu inteleg eu. Tu, ma rog..... ai tai! ai in tara o Skoda Octavia intr-o varianta care din cate stiu eu nu exista. Vezi ca tour sport e 1.8T de 150CP, cel putin asa zice site-ul oficial aici smile.gif Daca nu, poate ne lamureste Doru smile.gif

Ai mari lipsuri si la cunostintele despre leasing-ul romanesc. De ceva vreme valoarea reziduala s-a inclus in rata lunara, deh, suntem si noi oameni! smile.gif

Ai mai mentionat ca ai inca 3 masini(sper sa fi inteles bine) acolo, in Canada, nu vrei sa ne minunezi ce masinarii detii acolo?

Este foarte amuzanta aceasta discutie dar suntem off-topic rau insa sunt curios rau de varsta acestui user, eu ii dau 15 tongue.gif

PS: vezi ca matale stai mai spre est de Vancouver din cate stiu eu geografie prin google earth! Si cauta-l pe Razvan, asta daca nu esti chiar tu! sa initiati intalnirile intre forumisti peste hotare :wave:
Laurentiu_007
Am avut rabdare sa citesc toate mesajele voastre si am ajuns la o concluzie:ca daca nu-ti place o marca inseamna ca esti impotriva ei.Nu inteleg de ce e revoltat tipul de peste ocean.Eu nu ma mir ca (din nou) Toyota a iesit castigatoare la un concurs.
Un prieten de-al meu a stat 17 ani in SUA si a avut DOAR masini japoneze. Asta pentru ca prima masina luat-o la sfatul prietenilor:un Ford Crown Victoria. Avea 5 ani iar motorul era facut "varza". Asa ca a vandut-o si dupa ce a consultat mai multe site-uri auto sa hotarat sa-si ia masini japoneze.
Eu nu sunt un mare fan al marcilor japoneze insa stiu ca sunt buni in toate privintele.Nu-mi place nici Skoda, asa cum probabil credeti.
DACA NU ERAU ATAT DE BUNI TOYOTA NU AJUNGEA AL DOILEA PRODUCATOR DIN LUME.
Mihai44627
QUOTE(mike.omega)
@Mihai44627: Nici nu stiu pt ce sa te sanctionez... posturi consecutive, limbaj de cartier(nu ne "cunoastem" deci nu ne tragem de sireturi) sau spam?! Da, din greseala ai dat copy-paste la aprox acelasi post de 2 ori din word :thumbdown:

Ce nu inteleg eu. Tu, ma rog..... ai tai! ai in tara o Skoda Octavia intr-o varianta care din cate stiu eu nu exista. Vezi ca tour sport e 1.8T de 150CP, cel putin asa zice site-ul oficial aici smile.gif Daca nu, poate ne lamureste Doru smile.gif

Ai mari lipsuri si la cunostintele despre leasing-ul romanesc. De ceva vreme valoarea reziduala s-a inclus in rata lunara, deh, suntem si noi oameni! smile.gif

Ai mai mentionat ca ai inca 3 masini(sper sa fi inteles bine) acolo, in Canada, nu vrei sa ne minunezi ce masinarii detii acolo?

Este foarte amuzanta aceasta discutie dar suntem off-topic rau insa sunt curios rau de varsta acestui user, eu ii dau 15 tongue.gif

PS: vezi ca matale stai mai spre est de Vancouver din cate stiu eu geografie prin google earth! Si cauta-l pe Razvan, asta daca nu esti chiar tu! sa initiati intalnirile intre forumisti peste hotare :wave:


mike omega.....sanctioneaza`ma pt ce vrei tu smile.gif...asta e treaba ta...oricum am aceeasi parere despre toyota camry ...daca i`ai pune niste stopuri albe nici nu ai mai sti care e fata si care e spatele.asta toata lumea o zice wink.gif..a doua nu cred ca e asa de important ce masini am eu aici smile.gif...nu am nici cadillac escallade nici mercedes cls. "tu ..., ma rog, ai tau! ai in tara o skoda"....nu stiu cum sa citesc asta smile.gif. dar totusi iti raspund....am o skoda octavia tour sport 1.9 tdi. daca ai fi mai informat ai putea sti ca la skoda au chip tuning pt cp smile.gif.
treaba cu leasingul in romania....valoarea reziduala stiu ca se includea in rata de mult timp...doar daca vroiai tu..si la fel este si acum.
stau mai spre est de vancouver? smile.gif)...wow...nu stiu ce geografie stii tu...dar E BUNA RAU.si cu s`ar numi "comuna" in care stau eu? ovidiu sau urziceni? smile.gif)...ca din geografie pe care o stiu eu astea sunt la est de vancouver ..asa imi arata mie pe google earth...sau poate o avea gripa in momentele astea si nu arata bine.o fi oare asta cauza?ai putea deschide aici subiect de discutie "locatia fiecarui user + varsta lui ...analizate de mike.omega & prietenii lui imaginari" blush.gif
salut mike.omega...sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii smile.gif...sper ca nu te`ai suparat wink.gif dar cand raspunzi unei persoane ironic ti se raspunde la fel...eu asa stiam wink.gif sal..nu o sa va mai rasp smile.gif
mike.omega
Continuam, no problem smile.gif Pan la urma mut posturile in alta parte dar n-am timp acum sad.gif
Ca sa ajungi cu un 1.9TDI de 105CP standard la 150CP trebuie sa schimbi si injectoarele(chiar si varianta din fabrica vine cu alte injectoare). Daca maresti puterea doar din chip scazi drastic varsta motorului wink.gif

Acum ca nu ti-a mai raspuns nimeni ai schimbat foaia si doar nu-ti mai place Camry, parca zicea-i ca Toyota copiaza design si tehnologii blink.gif

Mai astept sa bata vantu sa vad cum te schimbi biggrin.gif
drabisan
QUOTE(Mihai44627)
le`ai vazut pe amandoua una langa alta pana acum?smile.gif ai vazut camry? te asigur ca nu am 14 ani smile.gif apropo...americanilor le plac masinile masive....masinile patratoase uita`te la Dodge Magnum cat de solida pare in fata uitate si la camry ,iar dodge charger,chrysler c300.asta incearca sa faca asiaticii. masini cu aspect solid.


Ghita 44627, trezeste-te, nu mai fuma si vorbi prostii!!! Hello, unde locuiesti? Ai internet? Stii sa citesti cursiv engleza?
Cine vinde masini pe planeta???
Ghita 44627 nu mai lua anfetamina, ca nu trece durerea de la prostie!!!
Citeste cine vinde masini pe planeta si dupa aia comenteaza?
Daca in RO ai Skoda, in China ce ai? Triciclu? In Australia cangur?
Cred ca ai gresit forumul si semnatura cu locatia e gresita de asemenea. Ferentari si scrie Ferentari!!!
Daca ai argumente zi-le, nu ne e jena sa le citim. Altfel taci! Sau du-te nene pe un alt formul. Sugestie: softpedia...
Cel putin cu "argumentul" ala cu leasingul m-ai dat gata! Pe bune? Asa e la voi? Cool, vreau si eu! Dar nu tre' sa ma deplasez mai departe de firma de leasing pentru ce zici tu! Asta e si in bananiera Romania!
Quit smoking!
mike.omega
Stii tu ceva si noi nu stim? biggrin.gif
Pe bune! Baiatu e in Canada(asta din cate am invatat eu sa butonez) desi nu m-ar mira sa fie in tara, putin imi pasa de altfel biggrin.gif

PS: am facut topic separat si sunt sanse sa ajunga si in combat zone daca nu pastram o minima decenta :wave:
_Theo_
QUOTE(mike.omega)
Stii tu ceva si noi nu stim? biggrin.gif
Pe bune! Baiatu e in Canada(asta din cate am invatat eu sa butonez) desi nu m-ar mira sa fie in tara, putin imi pasa de altfel biggrin.gif

PS: am facut topic separat si sunt sanse sa ajunga si in combat zone daca nu pastram o minima decenta :wave:

ahahahhaaa:)) ce tare smile.gif) asta e topicul meu favorit (asta si ala cu benzina din categoria Chevrolet) la pranz cand vin de la scoala accesez cu mare interes aceste 2 topicuri pt a vedea ce stupizenii s-au mai scris smile.gif) keep it up! btw a draq skoda de 1.9tdi de 105 aaaaa pardon 150CP smile.gif
guerilla
buna dimineata :angel:
astia de la toyota, plagiatori cum ii stiti, fac mai nou camry si in rusia. ca deh, masina e proasta si nu se vinde.
Mihai44627
QUOTE(drabisan)
QUOTE(Mihai44627)
le`ai vazut pe amandoua una langa alta pana acum?smile.gif ai vazut camry? te asigur ca nu am 14 ani smile.gif apropo...americanilor le plac masinile masive....masinile patratoase uita`te la Dodge Magnum cat de solida pare in fata uitate si la camry ,iar dodge charger,chrysler c300.asta incearca sa faca asiaticii. masini cu aspect solid.


Ghita 44627, trezeste-te, nu mai fuma si vorbi prostii!!! Hello, unde locuiesti? Ai internet? Stii sa citesti cursiv engleza?
Cine vinde masini pe planeta???
Ghita 44627 nu mai lua anfetamina, ca nu trece durerea de la prostie!!!
Citeste cine vinde masini pe planeta si dupa aia comenteaza?
Daca in RO ai Skoda, in China ce ai? Triciclu? In Australia cangur?
Cred ca ai gresit forumul si semnatura cu locatia e gresita de asemenea. Ferentari si scrie Ferentari!!!
Daca ai argumente zi-le, nu ne e jena sa le citim. Altfel taci! Sau du-te nene pe un alt formul. Sugestie: softpedia...
Cel putin cu "argumentul" ala cu leasingul m-ai dat gata! Pe bune? Asa e la voi? Cool, vreau si eu! Dar nu tre' sa ma deplasez mai departe de firma de leasing pentru ce zici tu! Asta e si in bananiera Romania!
Quit smoking!


smile.gif))....cea mai multa prostie scrisa de pana acum...oare ce ai vrut? ai incercat sa te conectezi la mirc si ai ajuns pe masini.ro?smile.gif
offf....nici macar nu stii cand e o intrebare sau o afirmatie...esti nehotarat smile.gif...calmeaza`te.respira adanc.probabil daca o sa mai continui asa o sa faci infarct ...prea multa agitatie pe tine..esti plin de energie..si tare in degete wink.gif

da mike.omega...ca sa vezi...chiar sunt in Canada smile.gif sau cum ai zic tu..mai la est de vancouver...urziceni...afumati..una din comunele astea..nu?smile.gif...pana la urma ti`ai reglat google earth`ul?
apropo...ai mentionat odata de "limbaj-ul de cartier" ca nu este acceptat aici....vad .asl-urile cand incep? imi dai si mie un cot te rog..ca sa ma bag si la asl wink.gif blush.gif
Mihai44627
ca sa vezi Theodor..skodele astea ...smile.gif...le poti face tuning.ma intreb, cum o fi la chevrolet in romania? stiu ca aici le poti face....in ro..nu am idee smile.gif..imi poti zice?
eddie
Toyota Camry,la fel ca mai toate modelele de la Toyota,a invadat si UAE,tara cu foarte multi bani.Avensis si Yaris nu am vazut....oricum mie imi place mult mai mult decat Avensis.
guerilla
si in asia la fel. e plin de ele.

Mihai44627, nu mai fa dublu-post. scrie tot ce ai de scris in acelasi mesaj.
_Theo_
QUOTE(Mihai44627)
ca sa vezi Theodor..skodele astea ...smile.gif...le poti face tuning.ma intreb, cum o fi la chevrolet in romania? stiu ca aici le poti face....in ro..nu am idee smile.gif..imi poti zice?

aici la noi in baobabland...aaa pardon romania...se poate face "tiuniiing" la carutzele noastre cu roti de oltcit. ii dai calului niste ardei iuti sa manance si iti baga un N20 de moare nenii cu automobile modificate cu chip:D eu am inteles ca ai facut chiptuning dar totusi...45 CP? blink.gif poate i-ai mai facut tu ceva si nu ne impartasesti :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.